مطابق وصیت افسر سابق اس اس، تمام ۴۰۰ هزار یورو دارایی‌اش به یک دهکده اسکاتلندی اهدا شد

4

اینکه یک نفر چه وصیتی کرده باشد، شاید خیلی شخصی باشد، اما در خبری که هفته پیش داغ شد، وصیت شخصی یک نفر، مطلب ژرف‌تری هم وجود دارد:

در روزهای آخر جنگ جهانی دوم، هاینریش اشتاینمایر که ۱۹ سال بیشتر نداشت، دستگیر شد. او در آن زمان افسر اس اس بود.

او را به اردوگاه اسرایی در اسکانلند به نام کولتایبراگان بردند تا زمان اسارت‌اش را سپری کند. در زمان اسارت، اهالی روسنای همجوار اردوگاه، سه بار جان اشتاینمایر را نجات دادند: یک بار همان ابتدا او را از احتمال اسارت توسط نیروهای دیگر متفقین رهانیدند که معلوم نبود چه رفتاری را با او در پیش خواهند گرفت، بار دیگر او را در زمان انتقال از دست لهستانی‌ها نجات دادند و یک بار هم مهربانی آنها، اشتاینمایر را از بند افکار سابق خودش، رهانید!

12-5-2016-6-14-09-pm

او در زمان اسارت، در حالی که سیم خاردار بین و اهالی دهکده، حائل بود، دوستان زیادی پیدا کرد. یکی از آنها جورج کارسون بود که می‌گوید همه بچه‌های دبستان و خانواده‌اش هم با اشتاینمایر دوست شده بودند.

یک خاطره جالب آنها به زمانی برمی‌گردد که اشتاینمایر در حرف‌های پراکنده‌اش گفته بود که هرگز در سینما فیلمی ندیده است. به همین خاطر یکی از دخترهای دهکده،‌ دوچرخه‌ای نزدیک اردوگاه برد،‌ یونیفرم مدرسه برادرش را آورد و او را از طریق رخنه‌ای در سیم خاردار به صورت قاچاقی خارج کردند تا بتواند اولین فیلم عمرش را ببیند!

12-5-2016-6-13-51-pm

بعد از خاتمه اسارت،‌او به زادگاهش در آلمان شرقی، نزد مادر بیوه‌اش رفت.

حالا کل درآمد زندگی اشتاینمایر که نزدیک ۴۰۰ هزار یورو می‌شود به دهکده اهدا شده است تا در زمینه مناسب که احتمالا کمک به نگهداری افراد سالخورده ده است، خرج شود. او همچنین وصبت کرده که خاکستر جسدش را در محیط همان روستا بپراکنند.

داستان  اشتاینمایر و اهالی آن دهکده کوچک اسکاتلندی، نشان می‌دهد که آدم‌ها اگر در هزارتوی کینه سیاستمداران و عقیده‌های ظاهرا مسلم، گرفتار نشوند، چقدر می‌توانند با هم مهربان باشند.

منبع

 
4 نظرات
 1. amir می گوید

  این پست عالی بود .
  سپاس دکتر .

 2. سیما می گوید

  خیلی عالی!

 3. علی می گوید

  اثر انرژی مثبت دوباره به همان دهکده بازگشت.
  فقط اقای مجیدی با احترام درجه این داداشمون در سن ۱۹ سالگی و با توجه به نشان روی یقه گروهبان اس اس بوده است.
  منبع: http://armesmilitariaaxe.skyrock.com/2895954997-Grades-de-sous-officiers-de-la-Waffen-SS.html

 4. ایلا می گوید

  عالیییی بود….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.