این بار هکرها با قفل کردن درهای یک هتل در اتریش، طلب باج کردند

حدود یک هفته پیش، یک هتل زیبا واقع در کوهستان آلب اتریش، با مشکل جالبی مواجه شد. هکرها، سیستم الکترونیک قفل درهای هتل را هک کرده بودند و مهمان‌های هتل که نمی‌توانستند وارد اتاق‌های خود شوند، در لابی هتل سرگردان و عصبی شده بودند.

همان موقع ایمیلی با عنوان «صبح به خیر» به هتل رسید که در آن مبلغ ۲ بیت‌کوین، معادل ۱۸۰۰ دلار برای پایان دادن به مشکل، از سوی هکر، طلب شده بود و اخطار شده بود که اگر این مبلغ پرداخت نشود، در انتهای روز مبلغ باج درخواستی دو برابر خواهد شد.

در این ایمیل توضیحاتی در مورد شیوه پرداخت با بیت‌کوین داده شده بود.

برای هتل Romantik Seehotel Jaegerwirt  با قدمت ۱۱۱ سال که مورد توجه مسافران و کوهنوردها و اسکی‌بازهاست و قیمت هر شب اقامت در برخی از سوییت‌های آن ۵۳۰ دلار است، آسان‌تر بود که این مبلغ پرداخت شود، مبادا که به شهرت هتل، صدمه‌ای بخورد.

همان طور که پیش از این هم در یک پزشک اشاره کرده‌ایم، حملات باج‌افزاری در دنیا همه‌گیر شده‌اند. طوری که تخمین زده می‌شود در سال ۲۰۱۶، این حملات ۴ برابر شده و هر روز به طور متوسط ۴ هزار مورد آن رخ می‌دهد!

FBI تخمین می‌زند که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶، هزینه پرداختی توسط قربانیان این نوع حملات ۲۰۹ میلیون دلار باشد.

منبع

 

نظرات

  1. متاسفانه کشور ما و سیستم های الکترونیکی راه اندازی شده بسیار مستعد این نوع حملات و باج خواهی هستند. فقط هنوز دانش تبهکاران به حد کافی بالا نرفته و یا افراد دارای تخصص به این کارها دست نمیزنند.
    البته یکی از دلایل دیگر عدم امکان وصول پول بدون باقی ماندن ردپا در ایران است

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.