چهل روز از قبل از انتشار فصل جدید سریال «نارنجی مُد جدید است»، یک هکر تهدید کرد که در صورت دریافت نکردن باج، کلیه قسمت‌های جدید را در اینترنت خواهد گذاشت

0

سریال Orange is the New Black را در فضای اینترنت فارسی را به صورت کلمه به کلمه به صورت «نارنجی سایه جدید است» ترجمه کرده‌اند. اما به گمانم ترجمه «نارنجی مُد جدید است.» برای آن بهتر و قابل فهم‌تر باشد.

من البته فقط دو فصل از سریال را دنبال کرده‌ام. سریال به نظر خیلی سرگرم‌کننده و مفرح پرکشش می‌آمد و به فکر کنم در ایران، آن طور که باید و شاید مثل برخی از سریال‌های دیگر، این سریال را تحویل نگرفته‌اند.

از ۴۰ روز دیگر، یعنی دقیقا از ۹ ژوئن قرار است که شبکه نت فلیکس، فصل جدید سریال را منتشر کند.

اما آن طور که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرده است، یک هکر تهدید کرده که کلیه قسمت‌های سریال را پیش از این تاریخ در اینترنت خواهد گذاشت.

نام مستعار این هکر Dark Overlord است. او در یک توییت ادعا کرده است که توانسته این سریال را به همراه شوها و سریال‌های دیگری از شبکه‌های  ABC, Fox, National Geographic, و IFC سرفت کند.

ظاهرا یک مشکل امنیتی در یک شرکت کوچک توزیع‌کننده سریال‌ها، رخ داده و هکر توانسته از این طریق نفوذ کند.

سریال Orange is the New Black، سریال مهمی برای نت‌فلیکس است و شاید اگر این سریال بود، تعداد مشترکان جدید آن طی چند ماه اخیر ۳.۲ میلیون نفر افزایش پیدا نمی‌کرد.

هکر، فعلا قسمت قسمت نخست فصل پنج سریال را آپلود کرده و تهدید کرده اگر باج به صورت پول الکترونیک دریافت نکند، بقیه قسمت‌ها را آپلود خواهد کرد.

چند ماه است که شایعه چنین درزی، به گوش می‌رسید و در این مدت اسکرین‌شات‌هایی از برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها در محیط اینترنت پخش شده بود.

Dark Overlord پیش از این به آسوشیتدپرس گفته بود که قصد آپلود سریال‌ها و باج‌خواهی را ندارد، چون واقعا کسی مشتاق دانلود سریال‌ها به این صورت نیست، اما در این مدت، او تغییر عقیده داده است.

فعلا FBI و مقامات دیگر، در حال دنبال کردن این مسئله هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.