رپورتاژ: «حاوی وب» برگزار می‌کند: نخستین دوره آموزشی توسعه کسب وکار با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

1

شما هم ممکن است یکی از آن انبوه کاربرانی باشید که وقتی سرخوشانه در شبکه‌های اجتماعی گردش می‌کنید از اینکه برخی‌ها می‌توانند خیلی راحت یک برند، کار و کسب و اینترنتی و فروشگاه اینترنتی را در شبکه‌های اجتماعی اداره کنند، شگفت‌زده شوید.

از نگاه یک ناظر بیرونی اینکه شخص یا شرکتی بتواند با چند اکانت در شبکه‌های اجتماعی، تعداد زیادی مخاطب فعال پیدا کند و با آنها تعامل پیدا کند، به نظر چیز عجیبی می‌آید. البته برخی‌ها این وسط گمان می‌کنند که موفقیت به صورت شانسی نصیب این افراد یا شرکت‌ها شده!

در نگاه نخست آدم فکر می‌کند که برای تبلیغات دیجیتال، چهره شدن در وب و ایجاد تدریجی یک برند معتبر، باید سرمایه مالی زیادی وجود داشته باشد تا از طریق آن بتوان با تأسیس یک وب‌سایت و استفاده از خدمات شرکت‌های تبلیغاتی و چه بسا استفاده از تبلیغات در رسانه‌های کاغذی، تلویزیون و بنرهای شهری، بتوان به تدریج موفق شد.

اما شبکه‌های اجتماعی  مثل تلگرام و اینستاگرام، این روزها معجزه می‌کنند. دیگر تقریبا همه اقشار مردم، در همه مناطق جغرافیایی، صرف‌نظر از سن و سالشان، مصرف‌کننده اطلاعات شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

اما مشکل این است که بیشتر ما، حتی آن دسته از ما که سال‌ها کاربر خوب و ساعی اینترنت بوده‌ایم، شیوه علمی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی و تبلیغات را نمی‌دانیم.

البته با آزمون و خطا و تجربه‌های قبلی ممکن است، برخی از نکات محدود را دانسته باشیم. اما جالب است بدانید که تبلیغات، برندسازی و بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی، برای خودش یک مهارت بسیار پیچیده است.

دسته‌ای از ما ممکن است تصور کنیم که برندهای بزرگ به صورت شانسی عکس، متن، هشتگ و خندانک انتخاب می‌کنند و در اکانت‌های خود درج می‌کنند، در صورتی که کار در شبکه‌های اجتماعی برای خودش ظرایف زیادی دارد.

شما باید بیاموزید و آموزش ببینید تا بدانید چطور عکس/ویدئو/نوشته انتخاب یا تولید کنید، در هر شبکه‌ اجتماعی با چه لحنی بنویسید، تواتر انتشار محتوای شما باید چطور باشد یا چطور با علایق مخاطبان آشنا باشید و متناسب با آن بنویسید.

اگر این راهبردهای کسب و کار در فضای مجازی را نشناسید، اگر با نمونه‌های موفق این راه آشنا شوید و اگر کسی نباشد که این موارد را عملا با شما تمرین کند، ممکن است ماه‌ها در یک مسیر اشتباه گام بردارید و دست‌آخر متوجه شوید که هیچ موفقیتی کسب نکرده‌اید.

در خارج از ایران شرکت‌هایی به صورت بسیار تخصصی در همین زمینه فعال هستند. اما خوشبختانه متوجه شدم که قرار است به زودی نخستین دوره آموزشی توسعه کسب وکار بر مبنای شبکه های اجتماعی توسط «حاوی وب» در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شود.

این دوره کاربردی، در قالب یک کارگاه در تاریخ ۴ خرداد برگزار می‌شود. این کارگاه یک روزه است.

مدرس این کارگاه دکتر مهرداد انوری -مدرس و مشاور کسب و کار- هستند.

با هم به صورت فهرست‌وار مواردی را که قرار است در این کارگاه آموزش داده شوند، مرور می‌کنیم:

 • نقش و جایگاه شبکه های اجتماعی در کسب و کارهای امروزی
 • شناخت و ضرورت استفاده هرکدام از شبکه های اجتماعی در کسب وکار
 • تحلیل رفتار مصرف کننده در برخورد و استفاده از هرکدام ازنرم افزارهای شبکه های اجتماعی
 • کسب و کار درفضای مجازی
 • توسعه کسب وکار در شبکه های اجتماعی
 • استراتژی های کسب و کار در فضای مجازی
 • استراتژی های بازاریابی درشبکه های مجازی برای توسعه کسب وکار
 • چه محتوایی مناسب کدام شبکه اجتماعی است(تولید محتوای مناسب)
 • توسعه برندینگ درفضای مجازی
 • مورد کاوی بین المللی و ایرانی
 • همراه با تمرین،مشاهده عملی و پرسش و پاسخ

اگر مایل به ثبت‌نام در این دوره آموزشی هستید به اینجا بروید. در ضمن اگر تا ۲۵ اردیبهشت اقدام به ثبت‌نام کنید یک تخفیف ۱۰ درصدی در هزینه ثبت‌نام به شما تعلق خواهد گرفت.

 

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 
1 نظر
 1. نازنین می گوید

  امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی بر افزایش فروش و همچنین رضایتمندی مشتریان دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.