دو ترفند استفاده از جی‌میل: چگونه ایمیل‌های یک بازه زمانی خاص را مرور کنیم+ مشاهده جداگانه «فقط» ایمیل‌های خوانده نشده+ ویدئوی آموزش ارسال ایمیل در سال ۱۹۸۴

0

حتما برایتان پیش آمده که خواسته باشید، ایمیل‌های یک بازه زمانی خاص را مرور کنید.

مثلا ممکن است، یکی ایمیل مهم کاری در این بازه زمانی برایتان ارسال شده باشد و حالا شما بخواهید این محدوده زمانی را برای جستجوی آن ایمیل، بکاوید.

البته همین کار را برای مرور خاطرات و نوستالژی‌ها هم می‌توانید انجام بدهید. مثلا تصور کنید که کنجکاو باشید که بدانید ۵ سال پیش در چنین روزی، چه ایمیل‌هایی رد و بدل کرده بودید یا در روز اول فروردین سال ۱۳۹۰، چه ایمیل‌های تبریکی به شما رسیده بود.

شیوه کار، خیلی آسان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. نیازی نیست به بخش جستجوی پیشرفته بروید.

برای دیدن ایمیل‌های یک تاریخ خاص، کافی است که فقط فرمت زمانی آن را به درستی بنویسید و جستجو کنید.

YYYY/MM/DD

مثلا به این صورت:

۲۰۱۴/۱۲/۳۱

حالا اگر بخواهید، ایمیل‌های یک محدوده زمانی خاص را ببینید، با این فرمت باید جستجو کنید:

after:2014/12/31 before:2016/1/1


اگر شخصی باشید که هر روز ده‌ها ایمیل می‌گیرد، ممکن است بین ایمیل‌های خوانده شده، برخی از ایمیل‌های خوانده نشده را جا بیندازید.

چطور می‌توان، فقط ایمیل‌های خوانده نشده را دید؟

با جستجوی این عبارت:

is:unread


اما در پایان توجه شما را به یک ویدئوی جالب جلب می‌کنم. ویدئویی که نشان می‌دهد، دنیای فناوری تنها در عرض سه دهه، چقدر متحول شده است.

در این ویدئو می‌بینیم که چطور در سال ۱۹۸۴، ایمیل رد و بدل می‌شد. در این ویدئو شما با شبکه بسیار ابتدایی اینترنت آن سال‌ها، موسوم به میکرونت ۸۰۰ آشنا می‌شوید که یکی از امکانات آن ارسال نامه‌های الکترونیک بود.

ویدئو بسیار جالب است، حتما ببینید:

[aparat id=”WCkXe”]
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.