خبر بدی برای کسانی که شکیبایی برای در دست گرفتن آی‌فون ۸ را از دست داده‌اند: اپل ممکن است مجبور شود، عرضه این گوشی را به تأخیر بیندازد

1

بر اساس خبر و تحلیلی که در ایندیپندنت منتشر شده، گرچه به احتمال زیاد طبق معمول هر سال در اوایل سپتامبر امسال، رونمایی از آی‌فون ۸ و نیز آی‌فون‌های ۷ اس و ۷ اس پلاس صورت خواهد گرفت، اما عملا ممکن است تاریخ عرضه نهایی آی‌فون ۸، تأخیر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

البته شاید زیاد هم بد نباشد، چون فرصت بیشتری برای دست و پا کردن هزار دلار پول لازم برای خرید این گوشی خواهید داشت:)

اما چنین چیزی برای اپل بسیار زیان‌آور است، چون الان محور تجارت اپل بر فروش آی‌فون استوار شده و زمان‌بندی دقیق و پاسخ تضمینی به اشتیاق مردم برای این شرکت اهمیت زیادی دارد.

مشکل اینجاست که با صفحه نمایش و تراشه‌های تازه‌ای که اپل با شمارگان تولید زیاد به تولیدکننده‌های جدید سفارش داده، فرایند تولید تعداد کافی آی‌فون ۸، به احتمال زیاد نمی‌تواند سر وقت و با فاصله کوتاه از رونمایی از آی‌فون ۸ رخ بدهد.

حتی برخی می‌گویند که زمانی که نزدیک کریسمس این گوشی وارد بازار شد، باز هم ممکن است عرضه آن محدود باشد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

با این حال تحلیل‌گر رویال بانک کانادا گرچه احتمال تأخیر در عرضه انبوه آی‌فون ۸ را می‌دهد، بر این باور است که مردم برای تصاحب این گوشی، صبر خواهند کرد.

در گزارش مالی اخیر، افت فروش آی‌فون محسوس است. تیم کوک اظهار نظر کرده که مردم برای اینکه حس می‌کنند زمان عرضه آی‌فون ۸ ، آی‌فونی که در دهمین سالگرد عرضه آی‌فون اوریجینال، عرضه خواهد شد، نزدیک است، دست نگه داشته‌اند و مدل‌های موجود را نمی‌خرند.

اما از سوی دیگر این تأخیر عرضه به این معنی هم هست که در طول یک بازه زمانی مشخص، اپل کاهش سود داشته و نیز ممکن است دسته‌ای از مردم مجاب شوند که گوشی‌های رقبا را در این فاصله بخرند.

باید منتظر بمانیم تا متوجه شویم که آی‌فون ۸ در ماه اکتبر وارد بازار خواهد یا اینکه آی‌فونی مخصوص هدیه کریسمس خواهد شد، در این صورت با توجه به تأخیر ورود آی‌فون به ایران و یک بازه زمانی یک ماهه که همیشه برای تعدیل قیمت‌های خیلی کاذب لازم است، شاید آی‌فون ۸ را ما در نزدیکی هید نوروز در بازار داخلی ببینیم!


عکس تزئینی این پست هم برای خودش توضیحی می‌خواهد!

در این عکس یک رقصنده سنتی عمان را می‌بینید که خنجر مرصع به کمر بسته و در کنار آن یک دستگاه آی‌فون هم خودنمایی می‌کند. عکس در ۵ نوامبر سال ۲۰۱۶ گرفته شده است.

   
1 نظر
  1. متین می گوید

    چه عکس جالبی این پست داره 🙂
    ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.