بهترین لپ‌تاپ‌های مخصوص گیم کدام‌ها هستند؟

2

لپ‌تاپ‌های مخصوص گیم، واقعا لپ‌تاپ‌هایی برای آدم‌های خاص هستند. معمولا قیمت بالا و نیز زمخت بودن نسبی آنها باعث می‌شود، خیلی‌ها از آنها گریزان شوند.

البته خیلی‌ها هم بر این باورند که لپ‌تاپ اصولا باید چیز پرتابل و جمع و جوری برای کارهایی مثل نوشتن، کار با صفحات گسترده، وب‌گردی و کارهای کمی سنگین‌تر مثل ویرایش عکس و ویرایش‌های مختصر ویدئویی باشد و کارهای سنگین‌تر را بهتر است پای پی‌سی‌های دسکتاپ پرقدرت انجام داد.

اما به هر حال هر کسی از دیدن لپ‌تاپ‌های قدرتمند گیم هیجان‌زده می‌شود.

در سال که گذشت لپ‌تاپ‌های گیمینگ پیشرفت کرده‌اند و حالا از هدست‌های واقعیت مجازی مثل Oculus Rift و HTC Vive پشتیبانی می‌کنند. طراحی آنها هم پیشرفت کرده، طوری که مثلا ما لپ‌تاپ Asus Zephyrus را داریم که علیرغم بهره‌مندی از کارت گرافیک Nvidia GeForce 1080، ضحامت‌اش فقط ۱۷ میلیمتر است.

سایت سی‌نت در اقدامی جالب لپ‌تاپ‌های برتر گمینگ را با هم مقایسه کرده.ابتدا بازی‌هایی مثل Deus Ex: Mankind Divided و  Bioshock Infinite با آنها انجام شده و بعد بنچمارک‌های استانداردی مثل ۳DMark مع برای ارزیابی قابلیت‌های رندر گرافیکی سه بعدی کامپیوتر هستند، روی آنها آزمایش شده است.

سایت سی‌نت طبقه‌بندی لپ‌تاپ‌های گیمینگ را بر اساس نمره ۳DMark آنها انجام داده است. می‌توان انتظار داشت که این نمره تا حد زیادی به نمره انجام گیم واقعی که با توان ساختن تعداد فریم‌ انیمیشن در ثانیه محاسبه می‌شود، نزدیک باشد.

در رده‌های بالای این فهرست ما لپ‌تاپ‌هایی با کارت‌های گرافیک دوگانه را می‌بینیم. بعد از آن نوبت به لپ‌تاپ‌هایی می‌رسد که کارت گرافیک Nvidia 1080 را دارند.

رده نخست در این آزمایش به لپ‌تاپ های اند و بسیار گران Acer Predator 21X رسید. تأمل کنید، قیمت این لپ‌تاپ ۹ هزار دلار است!

منبع

 
2 نظرات
  1. علی آقا می گوید

    این فهرست شاید قدرتمندترین را نشان دهد اما بهترین را نه. زیرا برای تشخیص بهترین باید به فاکتورهای دیگری مثل کیفیت صفحه نمایش، کارایی سیستم خنک کننده، جنس و کیفیت قطعات مادربورد، مدت زمان شارژدهی باتری، پشتیبانی کمپانی تولیدکننده، و… توجه شود.

  2. سعید می گوید

    این لپ تاپ های سنگین و بزرگ هستند و جابجایی شون سخت ،از طرفی در هر صورت از لحاظ خنک کنندگی هم محودیت دارن ، در حالیکه با نصف قیمت همین لپ تاپ ها بهترین سیستم های دسک تاپ با همین کانفیگ میشه خرید که هم قابلیت ارتقا و تعویض قطعات هم دارند و در صورتی خرابی قطعات قابل تعویض هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.