بروز حادثه بر اثر این خطاها و قصورهای مهندسی و طراحی، دیر یا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد!

6

حتما در ساختمان‌ها یا جاده‌ها یا در شیوه‌های طراحی‌های صنعتی دستگاه‌ها و وسایل مصرفی به خطاهایی برخورده‌اید که باعث می‌شوند فکر کنید که زمانی همین خطاها، منجر به بروز حوادثی می‌شوند. ممکن است ده‌ها و صدها نفر متوجه قضیه بشوند و به موقع از آن پرهیز کنند، اما سرانجام شخصی صید این خطاها می‌شود.

مثلا همه ما می‌دانیم که باید اقدامی برای باز شدن ایمن در کنسروهای تن ماهی انجام بشود. اکثریت ماها با زحمت یا با ترفندهایی خودساخته از بروز حادثه تن ماهی برای خودمان پیشگیری کرده‌ایم. اما همین تن ماهی چه حادثه‌هایی که نیافریده است.

در اینجا با هم عکس‌هایی از این خطاهای حادثه‌ساز را با هم مرور می‌کنیم که هم مفرح هستند و هم عبرت‌آور:

   
6 نظرات
 1. ihnd می گوید

  گلچین قشنگی بود.
  امیدوار شدیم که فقط در ایران از این سوتی ها نیست همه جای دنیا هست.

 2. مهران می گوید

  پست به این چیپی از یکپزشک بعید بود.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   به نظر شما احترام می‌گذاریم. اما ما که هیچگاه برای پستهای طولانی و تحلیلی خودمان هم رویکرد مثبتی از خوانندگان ندیده‌ایم. این پست هم مسلما شأن نزول دارد. هشداری است برای بی احتیاطی های رایج در سطح جامعه که از کنار آنها ساده می‌گذریم. ما حتی در پستهای به ظاهر سرگرم‌کننده هم راهبردی را دنبال می‌کنیم.

   1. علیرضا می گوید

    “اما ما که هیچگاه برای پستهای طولانی و تحلیلی خودمان هم رویکرد مثبتی از خوانندگان ندیده‌ایم”
    درسته که پست های تحلیلی(یا طولانی) در دنیای امروز مخاتب های کمی رو جذب میکنند ولی من همیشه از مطالب شما لذت بردم اما متاسفانه هیچوقت در بخش کامنت ها فعالیت نکردم. این عادت بد من مختص به سایت شما هم نیست. به هر حال میخواستم یک تشکر ویژه ازتون بکنم بخاطر سرپا نگه داشتن سایتتون. ادامه بدید لطفا.

    1. علیرضا می گوید

     مخاطب* 😀

  2. آرش می گوید

   @مهران جان، باشه تو “خوبی”.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.