اعتراض‌های ضد اوبر در شیلی یک قربانی گرفت

1

در کشورهای مختلفی از جمله ایران شاهد اعتراض و تجمع رانندگان تاکسی بر علیه سرویس‌های جدید تاکسی‌ آنلاینی مانند اوبر بودیم. از خود ایالت‌های مختلف امریکا بگیرید تا پاریس، کراوسی، ایتالیا، چین و اکنون شیلی. همیشه این اعتراض‌ها آرام و سرد انجام شدند و از خشونت و درگیری و حادثه به دور بودند. اما انگار در شیلی داستان طور دیگری است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که در اعتراض‌ها و تجمع رانندگان تاکسی بر علیه Uber و Cabify در شیلی یک نفر جان خود را از دست داده است. معترضین چندین خیابان اصلی منتهی به فرودگاه شهر سانتیاگو را مسدود کردند و باعث ایجاد تاخیر در چندین پرواز شدند. این معترضین یک نفر را قتل رساندند که هنوز درباره ماهیت او اطلاعاتی منتشر نشده است. ظاهرا قربانی یک توریست برزیلی بوده است.

امدادگران شیلی سعی کردند با کمک هلیکوپتر بر سر جمعیت معترض فرود آیند و فرد مجروح شده را نجات بدهند ولی در نهایت فوت می‌کند. فرماندار منطقه‌ای شهر سانتیاگو اعلام کرده در رابطه با این قتل ۱۵ نفر بازداشت شده‌اند تا تحت بازجویی قرار گیرند و قاتل یا قاتلین مشخص شوند.

شاید برای اولین بار در جهان است که اعتراض‌ها بر علیه یک کسب‌وکار اینترنتی منجر به خشونت و از دست رفتن جان انسان‌ها می‌شود.

منبع

   
1 نظر
 1. pejman می گوید

  دیگه همینه دیگه .. وقتی بشر هی سرعت تحولات به شکل نمایی زیاد میکنه … و بدون هیچ بررسی جامعه شناسانه و مطالعات عمیقی صرفا در پی ایجاد انقلاب در هر چیزیه و بعد هنوز این نیومده انقلاب بعدی رو رقم میزنه … نتیجه اش میشه همین ..

  یعنی دو دهه نگذشته که رایانه ، اینترنت ، وب ، شبکه اجتماعی ، موبایل ، اپها و سرویسهای وابسته به اون وارد زندگی ما شدند … و هنوز هیچی نشده دوره شون داره تموم میشه و با هوش مصنوعی جایگزین میشوند ….

  این اتفاقات باید لاقل سه چهار برابر این مقدار طول میکشید .. این سرعت زیاد برای هیچ کس خیر و برکت نداره … کمپانی ها ۲۴ ساعته باید نوآوری کنند حتی شده به زور و خواب و زندگی کارمنداشون گرفته بشه … مردم باید ۲۴ ساعته خرید کنند و از چیزی لذت نبرند .. تا میان لذت ببرند و خو بگیرند یک چیز جدید میاد .. دانشجو ها بدون اینکه وقت کنند با کل علم شون آشنا بشوند و درخت رو از ریشه تا ساقه و برگ بشناسند ، باید یک شاخه ریز و برگ رو صرفا بگیرند و بروند توش و مقاله بنویسند و شاخه رو رشد بدند … و فقط باید این درخت رشد کنه . هر جور شده … چرا باید رشد کنه ؟ چون یک سیستم اقتصادی غلط خودشو بر منبای این رشد شکل داده ….

  به کجا چنین شتابان ؟

  آسایش زندگی مدرن رخت بربسته و رفته … صرفا به خاطر استرس بی دلیل این شتاب روز افزون زندگی .. به خاطر رقابتی نفس گیر و انتها ناپذیر برای دستیابی به سرعت و شتابی بیشتر …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.