اوبر امکان اندازه‌گیری متوسط سرعت خودروها در خیابان‌های شهر را فراهم کرد

0

اوبر تمایل زیادی به مشارکت با شهرها برای اشتراک‌گذاری اطلاعات ندارد. غالبا درخواست‌های همکاری شهرها را به دلایل حریم خصوصی و عدم دسترسی به مزیت‌های رقابتی سرویس‌هایش رد می‌کند.

اما در چند سال اخیر و با راه‌اندازی سرویس Uber Movement، امکان مشاهده نقشه سفرهای درون شهری و مدت زمان سفرها برای مدیران شهرها فراهم شده است. آن‌ها با استفاده از مجموعه عظیمی از داده‌های شرکت اوبر می‌توانند تصمیم‌های بهتری برای مدیریت ترافیک شهرها و خیابان‌ها بگیرند.

اکنون، شرکت اوبر با به‌روزرسانی ابزار Uber Movement امکان ردگیری متوسط سرعت خودروها در یک خیابان را هم فراهم کرده است. این ابزار جدید می‌تواند اطلاعات بسیار حیاتی و ارزشمندی از وضعیت سرعت خودروهای در طول خیابان‌های شهر و همین‌طور بخش‌های مختلف یک خیابان به دست دهد.

فعلا این ابزار برای شهرهای نیویورک، سیاتل، سینسیناتی، نایروبی و لندن فراهم شده است. مدیران شهری و ترافیک می‌توانند با استفاده از این اطلاعات، جریان ترافیک در خیابان‌ها را بهتر مدیریت کرده و تصمیم های هوشمندان و آگاهانه بهتری بگیرند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مثلا، هنگامی که متوجه شوند سرعت خودروها در یک خیابان به خاطر ترافیک یا چراغ قرمز کند است؛ می‌توانند تایمر چراغ‌های قرمز را کمتر کنند یا اگر متوجه شوند میانگین سرعت خودروها در یک خیابان شهر زیاد بوده که باعث می‌شود به سرعت وارد گره ترافیکی شوند؛ می‌توانند با اتخاذ تصمیم‌هایی، این وضعیت را بهبود دهند.

نیمی از ترافیک زیر سر تاکسی‌های آنلاین است

مجموعه اطلاعاتی که اوبر از سرعت خودروها در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد؛ شامل متوسط سرعت خودروها در یک خیابان برای یک بازه زمانی خاص، روزانه و هفتگی است. همین‌طور، ابزار جدید اوبر می‌تواند سرعت خودروها در یک مقاطعی از روز را اندازه‌گیری کند.

این ابزار نقشه‌ای از خیابان‌های با متوسط سرعت پایین یا متوسط سرعت بالا نسبت به ترافیک شهر را نشان می‌دهد. این داده‌ها برای مدیران شهری بسیار ارزشمند هستند چرا که می‌توانند هوشمندتر ترافیک خیابان‌ها و بخش‌های پرتردد شهر را مدیریت کنند.

گزارش‌ها و تحقیقات انجام گرفته روی ترافیک شهرهایی مانند نیویورک نشان می‌دهد تاکسی‌های آنلاینی مانند اوبر و لیفت نقش بسیار تاثیرگذاری دارند. در یک گزارش عنوان شده است بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶، حجم ترافیک در شهر سانفرانسیسکو حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است که بیش از نیمی از آن به گردن اوبر و لیفت است.

حالا اوبر امیدوار است با راه‌اندازی ابزار جدید به مدیریت و تنظیم بهتر ترافیک و زیرساخت‌های شهر کمک کرده باشد. همیشه در سال‌های اخیر رابطه اوبر با شهرها خوب نبوده و هریک دیگری را به سوءاستفاده و عدم همکاری متهم کردند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.