اوبر امکان اندازه‌گیری متوسط سرعت خودروها در خیابان‌های شهر را فراهم کرد

0

اوبر تمایل زیادی به مشارکت با شهرها برای اشتراک‌گذاری اطلاعات ندارد. غالبا درخواست‌های همکاری شهرها را به دلایل حریم خصوصی و عدم دسترسی به مزیت‌های رقابتی سرویس‌هایش رد می‌کند.

اما در چند سال اخیر و با راه‌اندازی سرویس Uber Movement، امکان مشاهده نقشه سفرهای درون شهری و مدت زمان سفرها برای مدیران شهرها فراهم شده است. آن‌ها با استفاده از مجموعه عظیمی از داده‌های شرکت اوبر می‌توانند تصمیم‌های بهتری برای مدیریت ترافیک شهرها و خیابان‌ها بگیرند.

اکنون، شرکت اوبر با به‌روزرسانی ابزار Uber Movement امکان ردگیری متوسط سرعت خودروها در یک خیابان را هم فراهم کرده است. این ابزار جدید می‌تواند اطلاعات بسیار حیاتی و ارزشمندی از وضعیت سرعت خودروهای در طول خیابان‌های شهر و همین‌طور بخش‌های مختلف یک خیابان به دست دهد.

فعلا این ابزار برای شهرهای نیویورک، سیاتل، سینسیناتی، نایروبی و لندن فراهم شده است. مدیران شهری و ترافیک می‌توانند با استفاده از این اطلاعات، جریان ترافیک در خیابان‌ها را بهتر مدیریت کرده و تصمیم های هوشمندان و آگاهانه بهتری بگیرند.

مثلا، هنگامی که متوجه شوند سرعت خودروها در یک خیابان به خاطر ترافیک یا چراغ قرمز کند است؛ می‌توانند تایمر چراغ‌های قرمز را کمتر کنند یا اگر متوجه شوند میانگین سرعت خودروها در یک خیابان شهر زیاد بوده که باعث می‌شود به سرعت وارد گره ترافیکی شوند؛ می‌توانند با اتخاذ تصمیم‌هایی، این وضعیت را بهبود دهند.

نیمی از ترافیک زیر سر تاکسی‌های آنلاین است

مجموعه اطلاعاتی که اوبر از سرعت خودروها در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد؛ شامل متوسط سرعت خودروها در یک خیابان برای یک بازه زمانی خاص، روزانه و هفتگی است. همین‌طور، ابزار جدید اوبر می‌تواند سرعت خودروها در یک مقاطعی از روز را اندازه‌گیری کند.

این ابزار نقشه‌ای از خیابان‌های با متوسط سرعت پایین یا متوسط سرعت بالا نسبت به ترافیک شهر را نشان می‌دهد. این داده‌ها برای مدیران شهری بسیار ارزشمند هستند چرا که می‌توانند هوشمندتر ترافیک خیابان‌ها و بخش‌های پرتردد شهر را مدیریت کنند.

گزارش‌ها و تحقیقات انجام گرفته روی ترافیک شهرهایی مانند نیویورک نشان می‌دهد تاکسی‌های آنلاینی مانند اوبر و لیفت نقش بسیار تاثیرگذاری دارند. در یک گزارش عنوان شده است بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶، حجم ترافیک در شهر سانفرانسیسکو حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است که بیش از نیمی از آن به گردن اوبر و لیفت است.

حالا اوبر امیدوار است با راه‌اندازی ابزار جدید به مدیریت و تنظیم بهتر ترافیک و زیرساخت‌های شهر کمک کرده باشد. همیشه در سال‌های اخیر رابطه اوبر با شهرها خوب نبوده و هریک دیگری را به سوءاستفاده و عدم همکاری متهم کردند.

منبع

   

پستهای اخیر

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.