گوگل فتوز امکان لایک زدن و Favorite با شکلک‌های قلب و ستاره را فراهم کرد

0

توییتر از آیکون ستاره‌ای Favorite صرف‌نظر کرده و در حال حاضر فقط روی علامت قلب محبوب تمرکز کرده است ولی اپلیکیشن گوگل فوتوز در به‌روزرسانی اخیر خود از هر دو علامت برای نشان دادن علاقه و لایک کاربران استفاده می‌کند.

گوگل در اطلاعیه‌ای که امروز منتشر کرد، خبر داد کلید Favorites از امروز به گوگل فوتوز افزوده شده است تا کاربران بتوانند یک عکس مورد علاقه‌شان را با دیگران به اشتراک بگذارند و از هفته آینده کلید Like نیز به این اپلیکیشن افزوده می‌شود.

کلید Favorite تنها روی عکس‌های داخل کتابخانه خود کاربر قابل استفاده است و به آن‌ها اجازه می‌دهد عکس‌های خاصی را انتخاب و یک آلبوم عکس جدید از منتخب‌ها بسازد.

این ویژگی از سوی مطرح‌ترین اپلیکیشن‌های عکس مانند اپل هم ارایه شده است. قبلا هم نرم‌افزار Picasa گوگل از چنین ویژگی سود می‌برد و حالا افزوده شدن آن به گوگل فوتوز یک نیاز و انتظار قابل حدس بود.

قلب‌ها به گوگل فتوز رسیدند

کلید Like هم در گوگل فتوز همان کارکردی را دارد که در نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی سراغ داریم. کاربران با زدن کلید Like می‌توانند یک عکس را «لایک» کرده و این‌‌گونه علاقه‌شان را نشان بدهند. استفاده از کلید Like تنها در عکس‌های به اشتراک گذاشته شده توسط خانواده یا دوستان امکان‌پذیر است.

کاربران در نسخه جدید گوگل فتوز می‌توانند یک آلبوم کامل به اشتراک گذاشته شده را لایک کنند ولی نمی‌توانند هیچ عکس یا آلبوم به اشتراک گذاشته نشده‌ای را لایک بزنند.

گوگل می‌گوید اگر کاربری می‌خواهد یک عکس اشتراکی را در پوشه آلبوم‌ Favorites خود داشته باشد؛ باید ابتدا این عکس را در کتابخانه خودش کپی کند.

اگرچه به نظر می‌رسد این پیشرفت‌های گوگل فتوز کوچک و جزیی هستند ولی در رابط کاربری و طراحی آن اتفاق بزرگی افتاده است یا این پلتفرم اجتماعی عکس با کاربران بیشتر ارتباط برقرار کند.

اکنون، کاربران در گوگل فتوز می‌توانند با عکس‌ها ارتباط برقرار کنند و با زدن لایک یا Favorites و همین‌طور استفاده از ایموجی‌ها، احساسات خودشان را هم روی عکس‌ها نشان بدهند و با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند.

این ویژگی‌ها به علاوه چند ویژگی دیگر از جمله افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی گوگل فتوز در کنفرانس Google I/O اعلام شده بودند و اکنون در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.