توییتر امکان ضبط مکالمات صوتی Spaces و اشتراک‌گذاری آن‌ها در توییت‌ها را فراهم کرد

می‌توانید مکالمات خود در Spaces را به پادکست تبدیل کنید

0

توییتر به تلاش‌های خود برای ترغیب کاربران به کارهایی بیشتر از توییت و لایک کردن ادامه می‌دهد. آخرین تلاش این شرکت، فراهم کردن قابلیت رکورد مکالمات Spaces و اشتراک‌گذاری و استفاده از آن‌ها پس از پایان این مکالمات است.

Spaces یک ویژگی صوتی زنده است که توییتر در اواخر سال گذشته راه‌اندازی کرد. به این قابلیت که توییت صوتی یا اسپیس نیز گفته می‌شود؛ محیط و کارکردی مشابه کلاب‌هاوس دارد و یک کاربر یا گروهی از کاربران می‌توانند وارد یک مکالمه زنده شوند.

اکنون، توییتر به کاربران در توییت‌های صوتی زنده اجازه می‌دهد تا چت‌های رد و بدل شده را ضبط کنند و لینک آن را به اشتراک بگذارند. در این صورت، چت‌های صوتی می‌توانند در آینده هم مورد استفاده قرار بگیرند و مهم‌تر اینکه قابلیت تبدیل شدن به یک پادکست و انتشار دوباره برای گروه بزرگ‌تری از کاربران را دارند.

فعلا، قابلیت رکورد اسپیس برای برخی از کاربران اندروید و iOS در دسترس قرار گرفته است اما طی چند هفته آینده برای کاربران بیشتری منتشر می‌شود.

هنگامی که می‌خواهید یک Twitter Space را آغاز کنید؛ میزبان باید از قبل ضبط مکالمات را زده باشد. هر فردی هم که به عنوان یک شنونده یا سخنران وارد این اسپیس زنده می‌شود؛ یک اعلان روی صفحه‌نمایش خود مشاهده خواهد کرد که به او هشدار می‌دهد این مکالمه زنده در حال ضبط است. بنابراین، هیچ‌کسی تباید تعجب کند که بعدا صدای خود را در توییت یا پادکستی بشنود.

توییتر یک اسپیس ضبط شده را تا ۱۲۰ روز پس از تاریخ ضبط نگهداری می‌کند ولی میزبان اسپیس می‌تواند در هر زمانی که خواست، مکالمه ضبط شده را از دسترس عمومی خارج کند.

اگرچه این ویژگی توییتر اسپیس می‌تواند برای ساخت پادکست‌های جذاب و کاربردی استفاده شود ولی چون فعلا این ویژگی فقط روی گوشی‌های تلفن همراه در دسترس است؛ نباید انتظار کیفیت بسیار بالایی از چنین پادکست‌هایی داشته باشیم. فعلا، نمی‌تواند یک بلندگوی بسیار خوب و باکیفیت را به گوشی تلفن همراه وصل کرد و صداها ضعیف هستند.

اسپیس توییتر هنوز با نقطه اوج خود فاصله زیادی دارد و اگرچه دارد از کلاب‌هاوس تقلید می‌کند ولی دارای چندین ویژگی بد است که انتظار می‌رود توییتر به تدریج آن‌ها را بهتر کند.

منبع mashable
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.