یک مدل کوچک از کامپیوتر خاطره‌انگیز Commodore 64 با ۶۴ بازی قدیمی معرفی شد

2

برخی از کامپیوترها و کنسول‌های بازی دهه ۸۰ میلادی آن‌قدر فروش خوبی داشتند و در خاطره‌ها باقی ماندند که هنوز شرکت‌هایی را وسوسه می‌کنند نسخه جدیدی ازشان عرضه کنند.

شرکت Retro Games یک نسخه کوچک کامپیوتر پرفروش و نوستالژیک کامودور ۶۴ به نام C64 Mini معرفی کرد و در اوایل سال ۲۰۱۸ وارد بازار شود. قیمت این مینی کامپیوتر ۷۰ دلار است.

کامودور ۶۴ نوعی کامپیوتر خانگی بود که در سال ۱۹۸۲ ساخته و عرضه شد و تا سال ۱۹۹۴ به فروش می‌رفت. کمودور یکی از پرفروش‌ترین کامپیوترهای خانگی در تاریخ است؛ به‌طوری‌که گفته می‌شود نزدیک به ۱۷ میلیون دستگاه از آن به فروش رسیده است.

 تا کنون، چندین شرکت در سال‌های اخیر سعی کردند دوباره یاد و خاطره کمودور ۶۴ را زنده کنند و بتوانند فروش رویایی آن را تکرار کنند. این‌بار نوبت به C64 Mini که شانس خود را بیازماید.

C64 Mini اندازه‌ای نصف کمودور ۶۴ اصلی دارد و با ۶۴ بازی از پیش نصب شده وارد بازار می‌شود. برخی از این بازی‌های خاطره‌انگیز سری بازی‌های California، بازی Speedball 2: Brutal Deluxe و Paradroid هستند. فهرست کامل بازی‌های نصب شده روی این دستگاه را می‌توانید در اینجا ببینید.

C64 Mini همراه با یک دسته بازی سیمی و کابل شارژ عرضه می‌شود و با درگاه HDMI به تلویزیون‌های امروزی متصل خواهد شد. البته، کاربران می‌توانند از هر صفحه‌کلید USB استاندارد نیز برای کار با آن استفاده کنند.

کامودور ۶۴ مینی قابلیت ذخیره بازی و برخی تنظیمات فیلترسازی مانند CRT یا افزایش کیفیت پیکسل‌ها را دارد. به علاوه، می‌توان با به‌روزرسانی فریم‌ویر آن با یک فلش درایو USB، بازی‌های جدیدی هم نصب کرد. شرکت Retro Games می‌گوید در اواخر سال ۲۰۱۸ نیز یک مدل با اندازه کامل کمودور ۶۴ عرضه می‌کند.

منبع

   
2 نظرات
  1. فرشاد می گوید

    خیلی خوشحال شدم از شنیدن این خبر. دیشب حدود یک ساعت در یوتیوب فقط داشتم بازیهای کمودور ۶۴ رو نگاه میکردم. کاش هیچوقت تکنولوژی بازی‌سازی انقدر سریع پیشرفت نمیکرد!

  2. علیرضا می گوید

    فکر نمی کنم لذت بازی ها تو نسخه قدیمی رو داشته باشه.همه ی لذتش توی هیجان انتظار برای لود شدن از روی نوار اش بود.تازه نسخه های قدیمی قابلیت برنامه نویسی بیسیک هم داشت.
    من که یکی اش را با کلی نوار بازی یادگاری نگه داشته ام.
    یادش به خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.