برخی شعب اولین رستوران زنجیره‌ای کاملا روباتیک و خودکار تعطیل شدند

0

Eatsa اولین شرکتی است که چهار سال پیش مجموعه رستوران‌ها و فست‌فودهای مجهز به روبات و بدون دخالت انسان را در دنیا راه‌اندازی کرد.

حالا خبر رسیده است که ۵ شعبه از ۷ شعبه خود را تعطیل می‌کند.

Eatsa فقط دو شعبه مستقر در منطقه سان‌فرانسیسکو را باز نگه می‌دارد و شعب دیگر به طور موقت تعطیل می‌شوند.

این شرکت در وبلاگ‌اش می‌گوید که می‌خواهند روی رستوران‌های دیگر برای به‌کارگیری فناوری‌های بهتر تمرکز کنند.

در این رستوران‌ها تمامی مراحل دریافت سفارش و تحویل غذا به طور خودکار و توسط روبات‌ها انجام می‌شود و از کارمندان و نیروی انسانی استفاده نمی‌شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مشتری وارد این رستوران شده و در کیوسک مجهز به آیپد؛ از منوهای حاضر، غذای خود را سفارش می‌دهد و در مقابل دیواری از پنجره‌های شیشه‌ای منتظر می‌ماند تا غذای او آماده و تحویل داده شود. آشپزها در پشت رستوران غذاها را آماده می‌کنند و مشتری هیچ‌گونه انسانی نمی‌بیند.

تنها یک فرد برای رسیدگی به شکایات یا مشکلات احتمالی رخ داده در این رستوران‌ها وجود دارد که در صورت نیاز به کمک مشتریان می‌آید.

مجموعه رستوران‌های Eatsa در سال‌های اخیر مورد توجه رسانه‌ها و مردم قرار داشتند و از آن‌ها به عنوان فست‌فودهای آینده یاد می‌کردند.

استقبال اولیه از این رستوران‌ها خوب بود و در سال گذشته جزو بهترین برندهای فست فود امریکا شناخته می‌شدند.

در حالی که Eatsa در سال گذشته چندین شعبه جدید در منطقه‌های برکلی کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک افتتاح کرد اما اکنون به این نتیجه رسیده است که باید در فرآیند کاری خود بازنگری کرده و از فناوری‌های بهتر و موثرتری جهت رفاه مشترین استفاده کند.

این رستوران زنجیره‌ای در ابتدا سال ۲۰۱۷ نیز منوی غذاهای خود را تغییر داد که با بازخورد منفی مشتریان روبرو شد و سریعا منوهای غذایی گذشته را استفاده کرد.

یکی از ایراداتی که به این رستوران‌ها گرفته می‌شود؛ استفاده بیش از حد فناوری و تمرکز روی آن به جای مدیریت سنتی رستوران‌های زنجیره‌ای بود.

منتقدان می‌گفتند که Eatsa ابتدا یک رستوران است و باید سازوکار یک رستوران را داشته باشد و در مرحله بعدی به ویترینی از فناوری‌ها تبدیل شود.

شاید هم هنوز مردم دوست دارند در رستوران‌ها با خدمه و کارمندان انسان تعامل داشته باشند و ببینند چگونه غذاهاشان آماده و صرف می‌شود!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.