حالا سرویس عکس گوگل، می‌تواند حیوانات خانگی شما را در تصاویر شناسایی و گروه‌بندی کند

0

نرم‌افزار گوگل فوتوز از اکنون می‌تواند گربه‌ها و سگ‌های درون عکس‌ها را شناسایی و در گروه‌هایی جداگانه از عکس‌های انسان‌ها قرار دهد.

کاربران می‌توانند به جای تایپ کلماتی مانند «cat« و «dog» در گوگل فوتوز برای یافتن عکس‌های حیوانات در گالری‌ها و عکس‌های قدیمی؛ با مراجعه به بخش گالری‌ها عکس‌های شامل گربه و سگ را یک‌جا در گروه جداگانه‌ای مشاهده کنند.

گوگل فوتوز می‌تواند تصاویر حیوانات را براساس نوع و نژاد نیز دسته‌بندی کند. همچنین؛ اگر برای یک حیوان از نام و برچسب خاصی استفاده شده باشد؛ باز هم گوگل فوتوز می‌تواند تمامی عکس‌های شامل این نام و برچسب را در یک گالری کنار هم نشان دهد.

قابلیت بعدی گوگل فوتوز در این زمینه؛ جست‌وجوی حیوانات براساس نژاد یا ایموجی است. گوگل در ماه می نیز قابلیت ساخت کلیپ از روی تصاویر حیوانات را به گوگل فوتوز اضافه کرده بود. در این قابلیت؛ کافی بود کاربران تصاویر مدنظرشان را انتخاب و بعد روی علامت «+» بزنند تا گالری یا کلیپی از آن‌ها ساخته شود. امکان ویرایش فیلم و قرار دادن آهنگ روی آن وجود داشت و کاربران می‌توانستند کلیپ آماده شده را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

گوگل اعلام کرده قابلیت جدید گوگل فوتوز در مراحل ابتدایی خود است و نیازمند توسعه و پیشرفت دارد. بنابراین؛ امکان رخ دادن خطا در دسته‌بندی تصاویر یا قرار دادن حیوانات از نژادهای مشابه کنار یکدیگر وجود دارد.

گوگل از ابتدای امسال توجه ویژه به نرم‌افزار گوگل فوتوز خود دارد و مرتبا در پی استفاده و بهینه‌سازی الگوریتم‌های هوشمند آن برای ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری سریع‌تر و ساده‌تر عکس‌ها توسط کاربران است. کاربران می‌توانند با این برنامه پوشه‌ای از عکس‌ها و تصاویر را با دیگران به اشتراک بگذارند یا از یک تاریخ به بعد عکس‌های یک گالری را برای دیگران ارسال کنند.

در حال حاضر؛ این برنامه بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و گوگل می‌خواهد آن را به انتخاب اول کاربران برای ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری تصاویر تبدیل کند. صاحبان گوشی‌های پیکسل گوگل نیز از این مزیت برخوردار هستند که تصاویر خود را با کیفیت اصلی روی گوگل فوتوز ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.