گوگل در تلاش است تا تصاویر وب کم بی‌کیفیت شما را با هوش مصنوعی، تبدیل به تصاویر عالی کند

0

با همه‌گیری کرونا، احتمالش زیاد بوده که بیشتر دو سال گذشته را در خانه نشسته باشید، روز‌های بی‌پایانی را در جلسات مجازی گذرانده باشید و به وب کم لپ تاپ خود خیره شده باشید و با میکروفون آن تماس صوتی برقرار کرده باشید.

اما به خاطر کیفیت کم وب‌کم شما، ممکن است بقیه شما را به صورتی توده‌ای از پیکسل‌ها دیده باشند یا صدای شما را مبهم شنیده باشند، انگار که داشته‌اید از ته چاه صحبت می‌کرده‌اید.

اما گوگل فکر می‌کند که می‌تواند با هوش مصنوعی توانایی بهود تصاویر و صداها را دارد.

گوگل روز چهارشنبه در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O خود اعلام کرد که تیم Workspace آن بر روی چند روش هوش مصنوعی برای بهبود جلسات مجازی کار می‌کند.

چشمگیرترین آن‌ها Portrait Restore است که گوگل می‌گوید می‌تواند به طور خودکار تصویر شما را حتی با وجود اتصال بد اینترنتی یا وب کم بد، بهبود بخشد و واضح کند. نورپردازی پرتره، به شما مجموعه‌ای از کنترل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای تغییر نورپردازی صحنه می‌دهد. شما می‌توانید نورپردازی را به میل خود تغییر بدهید، گویی که پنجره یا منبع روشنایی‌اش در سمت راست یا چپ شماست.

در قسمت بهبود صدا، گوگل ابزاری دارد که از شدت پژواک‌های صدا در اتاق شما بکاهد.

بسیاری از فناوری‌های زیربنایی این فناوری، حاصل هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است و ابتدا در محیط گوشی‌های پیکسل آزمایش شده‌اند.

در ضمن گوگل قصد دارد ابزار جدیدی را ارائه کند که خلاصه‌های خودکاری از فعالیت Spaces ایجاد می‌کند، بنابراین می‌توانید صبح‌ها وارد سیستم شوید و بدون نیاز به خواندن صد‌ها پیام، در جریان اهم مطالب قرار بگیرید. همچنین گوگل در حال راه‌اندازی یک سرویس رونویسی خودکار برای جلسات Meet است و برنامه‌هایی برای جمع‌بندی آن‌ها نیز دارد.

هدف گوگل این است:

«ما می‌خواهیم بتوانیم به مردم کمک کنیم تا بار اطلاعات را کنترل کنند و از هوش مصنوعی برای انجام این کار استفاده کنند. ما می‌خواهیم قبل از هر چیز  کاربران را توانمند کنیم و سپس به آن‌ها توانایی انتخاب چگونگی ارائه اطلاعات به اعضای تیمشان را بدهیم.»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.