چند میلیارد چینی از طریق گوشی‌های موبایل برای رهبرشان کف زدند

0

هفته گذشته؛ رییس‌جمهور چین در کنگره ملی حزب کمونیست سخنرانی داشت. بسیاری از چینی‌ها موفق نشدند سه ساعت تمام به طور زنده سخنان «شی جین پینگ» را ببینند یا گوش کنند اما توانستند از طریق یک اپلیکیشن روی سرویس WeChat او را تشویق و دایم کف بزنند.

شرکت تنسنت (Tencent) غول اینترنتی چینی که صاحب برنامه پیام‌رسان WeChat نیز هست؛ یک بازی به نام «Clap for Xi Jinping» روی بستر این پیام‌رسان عرضه کرد که کاربران می‌توانند توسط آن رییس‌جمهورشان را تشویق و برایش کف بزنند.

کاربران با تقه زدن روی نمایشگر می‌توانند تعداد کف‌های بیشتری به ثبت برسانند. این بازی در بازه‌های زمانی ۱۹ ثانیه‌ای تعداد فشارهای کاربران را محاسبه و امتیازدهی می‌کند. این بازی طی سه روز بیش از ۱.۲ تشویق را ثبت کرده است.

این بازی، بخش‌‌هایی از سخنرانی رییس‌جمهور چین پیرامون موضوع‌هایی مانند «بهبود زندگی کشاورزان فقیر» یا «تنظیم بازار مسکن برای حمایت از جوانان» را پخش می‌کند و پس از پایان یافتن آن؛ کاربران فرصت اندکی دارند که کف بیشتر و تندتری برای جین پینگ بزنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

کاربران چینی به شدت مجذوب این بازی شدند و امتیازهای خود را در شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای پیام‌رسان به اشتراک می‌گذارند. برخی از کاربران امتیاز بسیار بالای ۸۰ بار کف زدن در یک راند را ثبت کردند.

نیویورک تایمز می‌گوید در هر راند می‌توان ۱۰۰۰ کف را ثبت کرد که این معادل ۵۲ کلیک در هر ثانیه است که البته انسان قادر به زدن چنین کلیکی نیست. این اپلیکیشن بازی در همان شب اول (چهارشنبه شب) بیش از ۴۰۰ میلیون کف را ثبت کرد و روز پنج‌شنبه به مرز بیش از یک میلیارد تشویق رسید.

کارشناسان می‌گویند در دنیای جدید؛ این بازی روشی جدید برای رساندن پیغام و نشر فرهنگ را به نمایش گذاشته است. در این حرکت؛ استفاده از اینترنت برای افزایش حس وطن‌دوستی و وفاداری مردم نسبت به یک رهبر و رییس‌جمهور است.

«شی جین پینگ» رهبر حزب کمونیست چین و از سال ۲۰۱۲ رهبر و رییس‌جمهور این کشور است که در حال حاضر نیز محبوبیت و مقبولیت زیادی در میان مردم چین به‌خصوص جوانان دارد. مردم چین سعی می‌کنند سخنرانی‌ها و کارهای او را دنبال و همیشه حمایت‌اش کنند.

اکنون؛ بازی «Clap for Xi Jinping» امکان ابزار وفاداری اینترنتی را نیز فراهم کرده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.