گزارشی از صنعت موبایل ایران در سال ۹۶: درآمد ۱۸۰ میلیارد تومانی توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن ایرانی با ۱.۶ میلیارد دانلود

0

سایت کافه‌بازار گزارش جدیدی از وضعیت صنعت موبایل ایران منتشر کرده است. این گزارش شاخص‌ها و اطلاعات کاملی از وضعیت بازار نرم‌افزارهای موبایل ایران در سال ۱۳۹۶ به دست می‌دهد.

در این گزارش، اعلام شده کاربران ایرانی بیش از ۱.۶ میلیارد بار از روی کافه بازار اپلیکیشن جدید دانلود یا به‌روزرسانی کردند. توسعه‌دهنده‌های موبایل ایرانی نیز در مجموع درآمدی بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان داشتند که رقم قابل توجهی است و رشد این بازار را نشان می‌دهد.

کافه‌بازار اعلام کرده تا پایان سال ۹۶، نزدیک به ۳۶ میلیون کاربر دارد که ۲۹ میلیون کاربر اقدام به ایجاد حساب کاربری هم کردند. از این تعداد، بیش از ۲۹ میلیون کاربر فعال از این اپ استور استفاده می‌کنند و روزانه بیش از ۵.۳ میلیون کاربر فعال به آن سر می‌زنند و یک برنامه جدید دانلود یا برنامه‌های پیشین را به‌روزرسانی می‌کنند.

در سال ۹۶، از طریق توسعه نرم‌افزارهای موبایل بیش از ۳۱ هزار شغل مستقیم و القایی ایجاد شده است و ۲۳ هزار تیم توسعه‌دهنده مشغول به فعالیت بودند.

تمام این شاخص‌ها نشان می‌دهند که صنعت موبایل ایران دارد رشدی سریع را تجربه می‌کند و به یک بازار با ارزش مالی بزرگ تبدیل می‌شود. صنعتی که دیگر نمی‌توان نادیده‌اش گرفت یا آن را خرد و کوچک به شمار آورد.

هر سال، بهتر از پارسال

نمودارهای مقایسه‌ای وضعیت سال ۹۶ با سال‌های پیشین هم این موضوع را به خوبی نشان می‌دهند. نمودار نصب فعال کاربران ایرانی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد هر سال به طور متوسط چندین میلیون کاربر جدید اضافه شده است. در سال ۹۶ بیش از ۳۶ میلیون کاربر از کافه‌بازار استفاده کردند. این نمودار به ما می‌گوید به طور متوسط در هر خانواده ایرانی ۱.۵ کاربر از اپ استور بازار استفاده کردند:

نمودار رشد تیم‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل در سال‌های اخیر نیز به ما می‌گوید هر سال، تیم‌های بیشتری تمایل به تولید و توسعه نرم‌افزار موبایل پیدا می‌کنند و یکی از کسب‌وکارهای پایدار و داغ این روزهای ایران است. در این نمودار، هر توسعه‌دهنده حداقل یک اپلیکیشن روی فروشگاه بازار دارد. در پایان سال ۹۶، توسعه‌دهنده‌ها به مرز ۲۳ هزار تیم رسیدند:

اما جالب است که به یک باره در سال ۹۶ شاهد انتشار نزدیک به ۵۰ هزار برنامه موبایل جدید بودیم تا کل اپ‌های موجود روی فروشگاه بازار به مرز ۱۵۰ هزار اپ برسند. در پایان سال ۹۵ حدودا ۱۰۰ هزار اپ در دسترس بوده است:

گزارش منتشر شده نشان می‌دهد کاربران ایرانی در سال ۹۶ تمایل بیشتری به خرید اپ و ایجاد حساب کاربری در فروشگاه بازار برای امتیازدهی یا ثبت نظر دادند که باز هم یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. دو نمودار زیر به ترتیب مربوط به تعداد حساب‌های کاربری و تعداد تراکنش‌های موفق در هر سال است.

در پایان سال ۹۶، مجموعا حدود ۲۹ میلیون حساب کاری در فروشگاه بازار ایجاد شده است:

سال گذشته، نزدیک به ۱۴.۵ میلیون خرید اعم از برنامه فروشی، خرید درون برنامه‌ای و اشتراکی انجام شده است:

از این تعداد خرید و تراکنش، ۲۹ درصد خرید یک برنامه فروشی بوده است. ۵۴ درصد نیز پرداخت‌های درون برنامه‌ای است و ۱۷ درصد نیز هر دو نوع را شامل می‌شود:

اگرچه گزارش فروشگاه بازار از وضعیت نرم‌افزارهای موبایل ایران مربوط به کل این صنعت نیست ولی می‌تواند جامعه نمونه خوبی باشد و شاخص‌ها و متغیرهای صحیحی از بازار را نشان بدهد.

احتمالا کل صنعت بازار موبایل ایران نیز چنین وضعیتی دارد که بسیار امیدوارانه و موفق نشان می‌دهد؛ برخلاف سایر کسب‌وکارها که طی سال‌های اخیر درجا زدند یا با افت و عقب‌گرد روبرو هستند.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

شوخی با مجسمه‌ها – وقتی حال مردم خوش است!

شوخی و طنز هم حال و هوای خاص خودش را می‌طلبد. مردم اگر از نظر پیشبینی شرایط اقتصادی آینده و وضعیت رفاه اکنون، آرامش و اطمینان خاطر لازم را داشته باشند و اگر بتوانند خود مقوله فرهنگ و اخلاق و دانش خود را ارتقا بدهند، شرایظ ظاهری و باطنی دیگر…

بال‌های پرنده نورثروپ: کاوشی در هواپیمای XB-۳۵ افسانه‌ای با عکس‌های کمتر دیده شده

نورتروپ XB-۳۵ گواهی‌ای بر روح پرشهامت نوآوری در صنعت هوانوردی در اوایل دهه ۱۹۴۰ بود. XB-۳۵ که توسط شرکت نورتروپ Northrop با همکاری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده توسعه یافت، یک هواپیمای آزمایشی بود که مرز‌های مهندسی هوانوردی را جابجا کرد.…

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته: «من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

سفری در شهرهای باستانی دنیا به یاری تخیل میدجرنی

از شهرهای باستانی دنیا بقایایی مانده و بر اساس همین یقایا و توصیف‌ها و تحلیل مورخان، برخی‌ها اقدام به بازسازی رایانه‌ای شهرهای قدیمی کرده‌اند تا شکوه و عظمت آنها را به ما بنمایانند. اما میدجرنی هم راهی آسان برای این تصور بدون نیاز به…

آیا می‌توانید در این عکس شیر کوهی را در حال تعقیب الک (گوزن شمالی) ببینید؟

یک دوربین خودکار راه‌اندازی شده توسط سرویس حیات وحش ایالات متحده، عکس‌هایی از یک شیر کوهی را در حال تعقیب یک گوزن شمالی ثبت کرد. از این عکس‌ها مشخص است که این شکارچی بسیار دشوار است. پس اگر گوزن بزرگ شکار شده باشد و متوجه خطر نشده باشد،…

آیا ماری آنتوانت واقعاً گفته بود مردمی که در قطحی نان هستند، کیک بخورند؟! حقیقت درباره یکی از…

این یکی از بدنام‌کننده‌ترین داستان‌های تاریخ است: روایت این است که ملکه ماری آنتوانت وقتی شنید که دهقانان فرانسوی آنقدر فقیر شده‌اند که توانایی خرید نان ندارند، پاسخ داد: "بگذارید کیک بخورند." این افسانه برای قرن‌ها نقل شده است و به این…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / توانی نو / تصفیه فاضلاب / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5