بازی پوکمون گو به درآمد ۲ میلیارد دلاری رسید؛ سومین بازی سودآور تاریخ بازی‌های موبایل

0

بازی پوکمون گو در جولای ۲۰۱۶ منتشر شد و به مدت یکی دو ماه تمام دنیا را دیوانه خود کرد.

پوکمون گو اولین بازی واقعیت افزوده بود و چشم‌اندازی از این نوع بازی‌ها در جامعه ایجاد کرد. در آن زمان، پوکمون گو با استقبال بسیار زیادی روبرو شده و دانلودهای میلیونی آن همه را متعجب کرده بود و تصور می‌شد به‌زودی آمار محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی تاریخ این صنعت را جابه‌جا کنند.

این روزها هیچ‌کس درباره این بازی صحبت نمی‌کند و اصطلاحا از تب و تاب افتاده است. در بهترین و بیشترین دانلودهای بازی‌های موبایلی نامی از پوکمون گو دیده نمی‌شود و انگار به فراموشی سپرده شده است.

اما باید بدانید که این بازی هنوز هم خوب فروش می‌کند و عملکردی رضایت‌کننده دارد. پوکمون گو بی‌سروصدا در حال جمع‌آوری دلارها است و اخیرا رکورد ۲ میلیارد دلار درآمد را شکسته است.

درآمدزایی بی‌سروصدا

براساس گزارشی که سایت Apptopia در وبلاگ‌اش منتشر کرده است؛ بازی پوکمون گو فقط ۸۱۱ روز نیاز داشت تا به درآمد ۲ میلیارد دلاری برسد. از این نظر، سومین بازی موبایل است که به در این بازه زمانی به چنین درآمدی دست یافته است.

پوکمون گو در مدت ۳۰۲ روز به درآمد ۱ میلیارد دلاری دست یافت که رکورد بزرگ و جدیدی در این صنعت بود.

رسیدن به این درآمد زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که اصولا پوکمون گو یک بازی موبایل رایگان روی پلتفرم‌های اندروید و iOS است و کاربران برای پیشرفت سریع‌تر می‌توانند در مراحل مختلف بازی پرداخت‌هایی انجام دهند.

پوکمون گو برای سازنده این بازی، شرکت نیانتیک سودآور و بسیار درآمدزا بوده است. اکنون، بازی نخست این شرکت روی گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود و جور دیگر بازی‌های ناموفق را به دوش می‌کشد.

اگرچه کاربران دیگر همانند روزهای اول برای بازی پوکمون گو هیجان‌زده و جوگیر نمی‌شوند ولی هنوز به آن علاقه دارند. در ماه آگوست، سومین بازی موبایل بزرگ در کشور ایالات متحده شناخته شده و در ماه جولای همین سال، بزرگ‌ترین جامعه کاربران فعال را داشت.

بنابراین، هنوز پوکمون گو زنده است و هزاران کاربر در سراسر جهان مشغول بازی با آن هستند. نسخه‌های جدیدی از این بازی با جانوران متفاوت منتشر و بر جذابیت‌های آن افزوده شده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.