بازار بازی‌های ویدیویی ایالات متحده رکورد زد: درآمد ۴۳.۳ میلیارد دلاری، بیشتر از کل درآمد نفتی ایران

0

مقدار پولی که در صنعت بازی‌های ویدیویی خرج می‌شود؛ هر سال افزایش یافته و ارزش این بازار را بالاتر می‌برد.

طبق گزارش انجمن نرم‌افزارهای سرگرمی ایالات متحده و گروه NPD، بازار بازی‌های ویدیویی در سال ۲۰۱۸ درآمدی ۴۳.۴ میلیارد دلاری را کسب کرده که یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

این بازار رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ با درآمد ۳۶.۹ میلیارد دلار را تجربه کرده است.

فروش نرم‌افزار شامل خرید بازی‌های ویدیویی یا پرداخت اشتراک و عضویت بازی‌ها در سال ۲۰۱۸ درآمدی ۳۵.۸ میلیارد دلاری داشتند که باز هم رشدی ۱۸ درصدی را به ثبت رساندند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

طبق آمار رسمی فروش بازی‌های ویدیویی، بازی رد دد ریدمپشن ۲ (Red Dead Redemption 2) مقام اول پرفروش‌ترین بازی بازار در سال ۲۰۱۸ را کسب کرده است و پس از آن بازی‌های کالاف دیوتی بلک اپس ۴ (Duty: Black Ops 4) و NBA2K19 رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند.

در سال گذشته، چندین پلتفرم اختصاصی نرم‌افزاری مانند God of War و Super Smash Bros یا Marvel’s Spider-Man حزو پرفروش‌ترین بازی‌ها بودند که باعث ارتقا و رشد جایگاه کنسول‌های بازی خود نیز شدند.

در بخش سخت‌افزار بازی، با رشد ۱۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ روبرو هستیم و درآمدی ۷.۵ میلیارد دلاری به ثبت رسیده است.

در حالی‌که شرکت‌ها و کنسول‌های بزرگ صنعت بازی در این سال با قدرت به فعالیت‌های خود ادامه دادند ولی شاهدیم کنسول نینتندو سوییچ از هر دو منظر فروش و ارزش بازار جلوتر از رقبا است.

درآمدی بیشتر از کل فروش نفت ایران

یک تحلیل‌گر بازار صنعت گیم از گروه NPD اعتقاد دارد در سال ۲۰۱۸، کاربران در هر رده سنی و علاقه‌مندی توانستند بازی‌های دلخواه خود را روی پلتفرم‌های موبایل، پی‌سی و کنسول‌های بازی پیدا کنند و این اتفاق برای آینده این صنعت بسیار خوشحال‌کننده است.

تمام این پلتفرم‌ها در سال ۲۰۱۸ با رشد و افزایش سرمایه و ارزش بازار روبرو بودند و نشان می‌دهد در سال‌های آینده بازار استریم گیم و عضویت در بازی‌های اشتراکی وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

هفته گذشته هم موسسه SuperData گزارش داد بازار بازی‌های دیجیتالی ۱۱ درصد نسبت به گذشته روی همه پلتفرم‌های موبایل، پی‌سی و کنسول رشد داشته است.

درآمد نهایی و کلی بازار گیم در سراسر جهان نیز ۱۰۹.۸ میلیارد دلار عنوان شده است. بازی رایگان فورتینت جنجال‌سازترین عنوان بازی در سال گذشته بوده که درآمدی ۲.۴ میلیارد دلاری به ثبت رسانده است.

درآمد صنعت بازی در سراسر جهان و کشور ایالات متحده از این نظر اهمیت دارد که بدانیم کل درآمد نفتی ایران در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴۱ میلیارد دلار بوده است و در سال ۲۰۱۶ فقط ۲۷ میلیارد دلار فروش نفت داشتیم.

این موضوع نشان می‌دهد صنعت بازی‌های ویدیویی چه پتانسیل بالایی برای درآمدزایی و سوددهی دارد و اهمیت دادن به آن و سرمایه‌گذاری روی آن می‌تواند کشوری را از فروش نفت خام بی‌نیاز کند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.