داشتن آیفون در ایالات متحده نشانه ثروت و درآمد بالا است؛ داشتن یک دستگاه اندرویدی نشانه وضعیت مالی خوب است

0

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد آیفون شایع‌ترین نشانه داشتن ثروت یا ثروتمندان است.

این مطالعه توسط موسسه National Bureau of Economic Research و با هدف پی بردن به عادات و رفتار مصرف‌کننده‌ها یا محصولات استفاده شده توسط آن‌ها انجام شده است.

در این مقاله، محققان دانشگاه شیگاگو افراد جامعه را در گروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی کردند. رفتار مصرف‌کننده، چیزی که مصرف می‌کند و مدت زمانی که مصرف می‌کند؛ معیارهایی برای تقسیم‌بندی جامعه در گروه‌های مختلف است.

البته، پارمترهایی مانند درآمد، تحصیلات، جنسیت، گرایش‌های سیاسی و نژادی هم در این تقسیم‌بندی و تعریف گروه‌های مختلف مصرف‌کننده موثر است.

تازه‌های سایت گلونی:
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که هیچ محصول یا کالای مصرفی به اندازه آیفون نشان‌دهنده ثروت و درآمد بالا نیست. در تمام سال‌هایی که مورد مطالعه قرار گرفتند؛ در هیچ سالی به اندازه سال ۲۰۱۶ داشتن آیفون نشان‌دهنده گروه درآمدی بالا مصرف‌کننده نیست.

آیفون، آیپد و اندروید درآمد شما را لو می‌دهند

این مقاله توضیح می‌دهد که ۶۹.۱ درصد افرادی که آیفون دارند؛ از درآمد بالایی هم برخوردار هستند یا در خانواده‌ای زندگی می‌کنند که در مجموعه درآمد بالایی داشته و جزو خانواده‌های ثروتمند محسوب می‌شوند.

داشتن آیپد هم با احتمال ۶۶.۹ درصد (کمی کمتر از ایفون) نشان‌دهنده درآمد بالای افراد است اما داشتن گوشی اندرویدی با احتمالا ۵۹.۵ درصد به ما می‌گوید که صاحب آن ثروتمند است.

در سال ۲۰۱۶، داشتن یک دستگاه آیپد نشان می‌دهد که فرد در ۶۷ درصد اوقات درآمد ماهیانه‌ای بالایی دارد. به علاوه، داشتن یک دستگاه اندرویدی یا استفاده از سرویس‌های ورایزون نیز نشان می‌دهد فرد درآمد نسبتا بالایی دارد.

این مطالعه با بررسی وضعیت ۶۳۹۴ فرد در سال ۲۰۱۶ به چنین نتایجی دست یافته است.

حالا سوال اساسی این است که می‌توانیم چنین نتایجی را به کشورهای دیگر هم تعمیم دهیم؟

بعید است نتایج این تحقیق در کشورهای دیگر از جمله ایران نیز صدق کند. آیا هر فردی که یک دستگاه آیفون و آیپد دارد؛ به منزله ثروتمندی و درآمد بالا است؟ یا اینکه اگر یک اسمارت‌فون اندرویدی داریم؛ وضع مالی نسبتا بالایی داشته و از درآمد خوبی برخورداریم؟

شاخص‌های اجتماعی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و برای یافتن نشانه‌های ثروتمندان در هر کشوری باید مطالعات و تحقیقات میدانی مخصوص آن منطقه و کشور و براساس پارامترهای موثر یا عادات فرهنگی و اجتماعی مردمان آن‌جا صورت گیرد.

منبع

   

پستهای اخیر

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

انحصار حتی در چین هم جریمه می‌شود: علی بابا ۲.۸ میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه…

از سوی مقامات نظارت کننده بر قوانین چین، شرکت علی بابا به پرداخت 18.23 میلیارد یوان، معادل 2.8 میلیارد دلار، جریمه به خاطر سرپیچی از قوانین ضدانحصار جریمه شده است. گفته می‌شود که این غول فناوری از برتری خود در بازار سوء استفاده کرده است.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.