کلاه ایمنی و زره‌پوش جدید سربازان ارتش ایالات متحده علاوه بر سبکی و طراحی ماژولار، میزان ایمنی آنها را بالا می‌برد

0

سربازان ارتش ایالات متحده به‌زودی لباس‌های جدید خود را دریافت و به تن خواهند کرد.

لباس‌هایی با کلاه ایمنی و زره‌پوش‌هایی که سبک‌تر از مدل‌های قدیمی‌تر هستند و سربازان سریع‌تر می‌توانند تحرک داشته باشند.

این لباس‌ شامل یک سیستم محافظت از سر (کلا ایمنی)، جلیقه ماژولار بدن و جلیقه محافظت از لگن و اطراف آن است. این لباس نظامی به طور کامل ماژولار و مقیاس‌پذیر است تا برای هر سربازی اندازه شود.

ویژگی بارز دیگر این لباس‌ها، تامین امنیت و محافظت بیشتر از جان سربازان است.

کلاهی مقاوم در برابر هر ضربه و گلوله

کلاه ایمنی یا IHPS این لباس بسیار سبک‌تر از مدل‌های پیشین است و فشار کمتری به جمجمه وارد می‌سازد. افزون بر این، ۱۰۰ درصد محافظت بیشتری از سر سربازان انجام می‌دهد. به‌ویژه، در برابر ضربه بسیار مقاوم است و می‌تواند در برابر سنگین‌ترین ضربات رایج در نبردها و رزم‌ها را مقاومت کند.

برای درک قدرت ایمنی کلاه IHPS، باید دانست که نسل‌های قبلی کلاه‌های ایمنی سربازان که در حال حاضر استفاده می‌شوند؛ در برابر گلوله و ترکش بسیار ایمن هستند.

کلاه زیر سال گذشته توسط یک نیروی ارتشی استفاده شده و در کمال تعجب پس از اصابت گلوله، هیچ آسیبی به سر سرباز وارد نکرده است.

کلاه IHPS سوراخ‌های کمتری دارد و راحت‌تر روی سر بسته و نگه داشته می‌شود. ۴ سوراخ از این کلاه نسبت به کلاه قبلی برداشته شده است و فقط در جلوی کلاه سوراخ‌ها و حفره‌هایی نصب دوربین، سیستم‌های نظارتی و دید در شب، عینک و غیره تعبیه شده است.

ارتش امریکا هنوز هم در حال کار روی کلاه‌هایی است که همین حفره‌های معدود را هم نداشته باشد و سیستم‌های جانبی و دید در شب به صورت ماژول روی کلاه سوار شوند.

زره اصلی لباس حدود ۲۰ درصد سبک‌تر از نمونه‌های قبلی است و کمربندهای بهتری برای بستن لباس به تن سربازان دارد.

این لباس‌ها قطعات اختیاری مانند محافظ ران و کشاله ران به همراه لگن دارند که خود سربازان می‌توانند انتخاب و به تن کنند.

ارتش ایالات متحده می‌خواهد در تابستان یک قطعه دیگری به نام Deltoid Axillary Protector به لباس کنونی بیفزاید که در برابر گردوغبار مقاوم است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.