آیا خودروهای برندهای معروف اطلاعاتی در مورد زندگی جنسی کاربران خود جمع‌آوری می‌کنند؟ یک مطالعه نشان می‌دهد که برندهای معروف از جمله نیسان و کیا «داده‌های شخصی عمیق» از جمله فعالیت جنسی و وزن را جمع‌آوری می‌کنند!

0
یک گزارش تکان دهنده جدید نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان اطلاعات «به واضح خصوصی» رانندگان از جمله سلامت، وزن و حتی فعالیت جنسی آن‌ها را جمع‌آوری می‌کنند.

خودرو‌های هوشمند از برند‌های برتر جهان – از جمله نیسان، فولکس واگن و تسلا – داده‌ها را از طریق حسگرها، میکروفون‌ها، دوربین‌ها، اپلیکیشن‌ها و موارد دیگر جمع‌آوری می‌کنند.

طبق این گزارش، خودروسازها پس از جمع‌آوری این اطلاعات، این داده‌ها را با شرکت‌های فناوری، دولت‌ها، فروشندگان خودرو، کارگزاران داده و حتی سایر رانندگان به اشتراک می‌گذارند.

علاوه بر اطلاعات مربوط به سلامتی و جنسی، داده‌ها می‌تواند شامل عادات رانندگی، هوش، حالات چهره، وضعیت مهاجرت، نژاد و حتی ژنتیک هم می‌تواند گردآوری شود.

این درحالی است که کارشناسان مستقل درباره خطر دسترسی مجرمان سایبری به وسیله نقلیه از راه دور  و سرقت اطلاعات شخصی، هشدار داده‌اند.

این تحقیق جدید توسط تیمی از کارشناسان بنیاد موزیلا انجام شد که راهنمای خرید سالانه بر اساس حریم شخصی را جمع‌آوری می‌کنند.

آن‌ها می‌گویند خودرو‌ها – چه تمام الکتریکی، هیبریدی یا بنزینی – «بدترین دسته محصولی هستند که تا به حال برای حفظ حریم خصوصی بررسی کرده‌ایم».

بسیاری از برند‌های خودرو در « حریم خصوصی» را نقض می‌کنند. آنها در حالی که تظاهر به محافظت از حریم خصوصی مصرف‌کننده می‌کنند، اما در عمل این کار را انجام نمی‌دهند. آنها اغلباز زبان گمراه‌کننده در سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود استفاده می‌کنند.

بسیاری از مردم خودروی خود را به عنوان یک فضای خصوصی تصور می‌کنند – جایی برای تماس با پزشک، گفتگوی شخصی با فرزند خود در راه مدرسه، گریه کردن به هنگام غم، یا رانندگی در مکان‌هایی که کسی نمی‌خواهد مطلع شود.

اما همه خودرو‌های جدید امروزی کابوس حریم خصوصی هستند و حجم عظیمی از اطلاعات شخصی را جمع‌آوری می‌کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل بنیاد موزیلا، بدترین متخلف، خودروساز ژاپنی -نیسان- است.

خودروهای نیسان با برنامه MyNissan  به مالکان اجازه می‌دهد از راه دور ماشین خود را استارت بزنند، متوقف کنند، قفل کنند و قفل کنند و همچنین بوق بزنند، یا چراغ‌ها را فلش کنند.

اما این برنامه همچنین می‌تواند فعالیت جنسی، داده‌های تشخیص سلامت، اطلاعات ژنتیکی و سایر اطلاعات شخصی حساس را برای اهداف بازاریابی هدفمند جمع‌آوری کند و به اشتراک بگذارد.

بر این اساس نیسان درباره کاربر می‌تواند به این نتیجه برسد که او یک معتاد الکلی است، یا از نظر جنسی بی‌بند و بار و یا افسرده است یا بی‌مبالات رانندگی می‌کند و سپس این نتایج را برای اهداف بازاریابی به فروش برساند.

البته خود نیسان اعتراف می‌کند که طیف وسیعی از اطلاعات شخصی را جمع‌آوری می‌کند،اما مشخص نمی‌کند که چرا به این میزان از اطلاعات نیاز دارد.

این تیم همچنین دریافته است که اطلاعات مربوط به برنامه MyNissan در فروشگاه Google Play نادرست درج شده زیرا ادعا می‌کند «هیچ داده‌ای با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته نمی‌شود.» البته الان این اطلاعات هم اکنون اصلاح شده است.

سیاست حفظ حریم خصوصی کیا -خودروساز کره جنوبی- همچنین بیان می‌کند که می‌تواند اطلاعات مربوط به “اطلاعات زندگی جنسی یا تمایلات جنسی” کاربر را جمع‌آوری کند.!

اما بر اساس گزارش موزیلا واقعا چه دلیلی برای گردآوری این اطلاعات به شدت شخصی وجود دارد.

تسلا گرچه بدترین شرکت خودروسازی نیست که محققان بررسی کردند، اما این به این معنی نیست که آن‌ها نیز در حفظ حریم خصوصی خوب عمل کرده باشند.

تسلا «بسیار واضح» در اسناد حفظ حریم خصوصی خود بیان می‌کند که اطلاعات شخصی شما را به اشخاص ثالث نمی‌فروشد یا اجاره نمی‌دهد، اما طبق گفته موزیلا، شرکت چند میلیارد دلاری ایلان ماسک «نشان داده که زیاد قابل اعتماد نیست.»

این گزارش می‌گوید تسلا سابقه مشکوکی در حفاظت و احترام به حریم خصوصی راننده‌ها و نیز دیگر کاربران دارد و ممکن است دوربین‌های رو به بیرون خودرو‌ها هم در این عمل مشارکت داشته باشند.

یکی دیگر از «متخلفان اصلی»، سازنده آلمانی فولکس واگن است که روش‌های حفظ حریم خصوصی مخدوشی دارد.

فولکس واگن اطلاعات شخصی (مانند سن و جنسیت) و رفتار‌های رانندگی (مانند عادات کمربند ایمنی و ترمز) را برای اهداف بازاریابی هدفمند جمع‌آوری می‌کند.

این داده‌ها را از خود خودرو، برنامه myVW، اکوسیستم خدمات آنلاین هوشمند We Connect،  جمع‌آوری می‌کند.

تویوتا -شرکت پیشرو جهانی زمینه شمارگان فروش خودرو در جهان، ۱۲ سند نامفهوم حغظ حریم خصوصی دارد.

اما خلاصه آنها این است که داده‌هایی از جمله رفتار رانندگی مانند شتاب و سرعت، جهت سفر و داده‌های تصویری را از دوربین‌ها و حسگر‌های خودرو جمع‌آوری می‌کند.

مرسدس بنز هم می‌تواند به طور بالقوه اطلاعات خریدارانش را برای تبلیغات بفروشد، اما نمی‌تواند به اندازه رضایت‌بخشی سیاست حفظ حریم خصوصی پیچیده خود را برای محققان موزیلا توضیح دهد.

غول آمریکایی –فورد– از سیستم تشخیص صدا برای تفسیر وضعیت و درخواست کاربر استفاده می‌کند تا «ترجیحات احتمالی و سایر ویژگی‌های» کاربرش را حدس بزند، که «می‌تواند آن‌ها را به اشتراک بگذارد و شاید حتی بفروشد».

اما کمترین نگرانی در مورد خودروساز فرانسوی- رنو– بود، که از نظر حریم خصوصی آنقدر‌ها هم بد نیست، اگرچه محققان نمی‌توانستند تأیید کنند که داده‌های شخصی ذخیره شده در خودرو‌هایش را رمزگذاری می‌کند یا خیر.

به طور کلی، کارشناسان دریافتند که مسافران نمی‌توانند به صورت رضایت‌بخشی رضایت یا عدم رضایت خود در جمع‌آوری اطلاعات را اعمال کنند. این گردآوری اطلاعات اصولا پیش فرض است.

برای مثال سوبارو بیان می‌کند که در صورت مسافر بودن در خودروهایش شما هم کاربرش حساب می‌شوید و با کاربر بودن با سیاست حفظ حریم خصوصی آن‌ها موافقت کرده‌اید.

چندین برند خودرو همچنین خاطرنشان می‌کنند که مسئولیت راننده است که در مورد سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خودرو از جمله نیسان و فورد به مسافران خود اطلاع دهند.

بنیاد موزیلا هشدار می‌دهد که نشت جدی داده‌ها رایج است، همانطور که در مورد تویوتا اطلاعات شخصی میلیون‌ها مشتری در اوایل سال جاری فاش شد.

گزارش تعاملی جدید که هر خودروساز را به طور جداگانه بررسی می‌کند، در وب سایت بنیاد موزیلا قابل دسترسی است.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

زندگینامه «هرژه» و مروری بر مجموعه کتاب‌های «ماجراهای تن تن»

امروز مصادف است با زادروز هرژه. به همین خاطر این پست را به صورت مشروح اختصاص می‌دهیم به این نوستالژی دوران کودکی‌مان: «نیروهای ویلهلم دوم قیصر آلمان وارد بلژیک شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.» این را زنانی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویند که جلوی یکی از…

چرا بسیاری از ساختمان‌های تاریخی در بریتانیا دارای پنجره‌های آجرکوبی شده هستند؟

زمانی در بریتانیای کبیر داشتن پنجره در خانه‌ها و ساختمان‌ها بسیار گران از آب درمی‌آمد! چرا؟! چون در سال ۱۶۹۶ با وضع مالیات بر پنجره که بسیار در جامعه منفور بود، وضعیت تغییر کرد. در این زمان مالیات بر صاحبان املاک را بر اساس تعداد…

مجموعه عکس‌های پرتره زیبا هیلاری گولد از افراد مسن سندرم داون، پیش‌فرض‌های ذهنی ما را به چالش می‌کشد

یک مجموعه عکس با معنا و زیبا گرفته شده توسط هیلاری گولد، با عنوان «من اینجا هستم» این تصور نادرست مردم را به چالش می کشد که افراد مبتلا به سندرم داون تا سنین پیری نمی‌توانند زندگی گنند. برای مثال هیلاری گولد، عکس پرتره جوآن، زنی 84 ساله…

اگر سیمپسون‌ها در دنیا وستروس بودند! گالری عکس

وستروس یک سرزمین یا قاره تخیلی و یکی از مکان‌های اصلی مجموعه رمان‌های فانتزی «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین است. ا نکاتی در مورد وستروس جغرافیا: وستروس در غرب قاره اسوس قرار دارد و با دریای باریکی که به نام دریای باریک شناخته…

وقتی به رویدادهای تاریخی مهم و مکان‌های مشهور از زاویه دید متفاوتی بنگریم (گالری عکس)

همیشه زاویه دید خیلی مهم است. ما در مورد برخی از رخدادهای مهم تاریخ، همیشه یک یا چند عکس شاخص در ذهنمان است، در صورتی که همان عکس‌ها پشت صحنه‌های جالبی داشته‌اند که از آنها غافل شده‌ایم. به صورت مشابهی روتین‌ترین عکس‌های از بناهای مشهور،…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5