اپلیکیشن رسمی نخست‌وزیر هند اطلاعات کاربران را جمع‌آوری و روی سرورهای امریکا ذخیره می‌کند

0

پس از رسوایی بزرگ فیسبوک درباره همکاری با شرکت کمبریج آنالیتیکا و جمع‌آوری اطلاعات تماس‌های کاربران؛ حالا نوبت به نخست‌وزیر و اپلیکیشن رسمی ایشان است که مورد خشم و عصبانیت کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار بگیرد.

چند روز پیش، یک محقق امنیت اینترنت به نام مستعار «الیوت اندرسون» اعلام کرد اپلیکیشن رسمی «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند، اطلاعات کاربران را بدون اطلاع و اجازه آن‌ها جمع‌آوری و روی سرورهایی در امریکا ذخیره می‌کند.

این پژوهش‌گر مسایل امنیتی فضای مجازی در یک رشته توییت‌ خبر فوق را دارد و مدعی شد این اپلیکیشن می‌تواند به اطلاعات ذخیره شده روی کارت‌های میکرواس‌دی دسترسی داشته و آن‌ها را تغییر دهد، پاک کند یا محتوای ویدیویی و صوتی روی آن را کپی کند.

آقای مودی و حزب وابسته به او، بهاراتیا جاناتا این اتهامات را تکذیب کردند و منکر ارسال اطلاعات به امریکا شدند ولی به طور ضمنی پذیرفته‌اند که جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات کاربران برای تحلیل این اطلاعات و رسیدن به بهترین و مناسب‌ترین محتوای دلخواه کاربران صورت گرفته است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

الیوت اندرسون در توییت جدیدی اعلام کرد این اپلیکیشن که میلیون‌ها نفر در هند آن را نصب و استفاده کردند؛ «بی‌سروصدا» سیاست‌های حفظ حریم شخصی خود را تغییر داده است تا از این اتهام مبرا شود.

ردپای کمبریج آنالیتیکا

موضوع نقض حریم خصوصی کاربران توسط اپلیکیشن رسمی نخست‌وزیر هند، دستمایه شروع بگو مگوهای حزبی و سیاسی در هند شده است. حزب‌های مخالف آقای موردی، وی را مورد انتقاد قرار داده و از فعالیت‌های مجازی او محکوم کردند.

در این میان، حزب کنگره هند نیز متهم به همکاری با شرکت کمبریج آنالیتیکا شده است. حتا وزیر ارتباطات هند نیز تایید کرده که برخی گزارش‌ها حاکی از همکاری و ارتباط این حزب با کمبریج آنالیتیکا است.

شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا هفته پیش به سوءاستفاده از اطلاعات میلیون‌ها کاربر فیسبوک برای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به نفع دونالد ترامپ متهم شده است.

اپلیکیشن رسمی «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شده است و کاربران بسیار زیادی دارد. خود آقای مودی نیز در شبکه‌های اجتماعی فعالیت پررنگ و گسترده‌ای دارد. حساب کاربری توییتر او بیش از ۴۱ میلیون دنبال‌کننده دارد. مودی جزو ۵ سیاست‌مدار محبوب دنیا در توییتر است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.