به‌زودی سربازان ارتش ایالات متحده در افغانستان به پهپادهای شخصی بسیار کوچکی مجهز می‌شوند

0

ارتش امریکا می‌خواهد به‌زودی برخی از واحدهای خود را به پهپادهای شخصی بسیار کوچک و ریز مجهز کند.

در ماه آینده، یک گردان مستقر در کشور افغانستان به این پهپادها مجهز خواهند شد تا در ماموریت‌ها و عملیات‌های نظامی به کار گرفته و بهترین روش استفاده از آن‌ها را پیدا کنند.

این پهپاد شخصی کوچک موسوم به Black Hornet Personal Reconnaissance System توسط شرکت FLIR Systems طراحی و توسعه داده شده است. این شرکت قراردادهایی با ارتش‌های کشورهای مختلف از جمله امریکا، انگلیس و فرانسه برای توسعه پهپادها در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ منعقد کرده است.

در نهایت، اواخر ماه آوریل نسل اول پهپادهای شخصی این شرکت تحویل نیروی زمینی ارتش ایالات متحده داده شده تا مراحل آزمایش عملی و میدانی را طی کنند.

ماموریت‌های متنوع و متفاوتی برای این پهپاد نظامی برنامه‌ریزی شده است و قرار است در سناریوهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. براسا گزارش سایت Army Technology این پهپادها قرار است یک پشتیبان برای نیروهای نظامی در میدان جنگ باشند.

اساسا نیروهای نظامی را قادر می‌سازند دید بهتری به میدان جنگ داشته و محیط اطراف را از زاویه‌های مختلفی رصد و کنترل کنند. سربازان می‌توانند مکان‌هایی را مشاهده کنند که در حالت عادی امکان‌پذیر نیست یا به جست‌وجوی نیروهای دشمن در کمین‌گاه‌ها بروند؛ مکان‌هایی که سربازان نمی‌توانند آن‌ها را ببینند.

اخیرا، شرکت FLIR Systems یک نسخه بزرگ‌تر از این پهپاد برای همراه با وسایل نقلیه نظامی مانند تانک‌ها معرفی کرده است.

هر سرباز یک پهپاد

این پهپادی که درباره‌اش صحبت می‌کنیم؛ اندکی بیشتر از ۶ اینچ طول دارد و وزن آن به ۳۳ گرم می‌رسد. سربازان در هنگام رزم، پیاده‌روی و عملیات می‌توانند به راحتی همراه خودشان حمل کنند و در موقع نیاز به پرواز درآورند.

این پهپاد به یک دوربین معمولی تصویربرداری و دوربین حرارتی مجهز شده است و می‌تواند تصاویر و ویدیوهای زنده برای اپراتور خود ارسال کند. می‌تواند مسافتی حدود ۲ کیلومتر را در نیم ساعت طی کند و ماموریت‌های محول شده را انجام دهد.

ارتش امریکا امیدوار است این پهپادهای شخصی به یک ابزار استاندارد برای هر سربازی تبدیل شوند و تا چند سال آینده، همه نیروها و واحدهای ارتش بدان‌ها مجهز شده باشند.

همان‌طور که اشاره شد؛ اولین محموله این پهپاد تحویل یک واحد ارتش مستقر در کشور افغانستان شده است تا در ماموریت‌های روزانه و همین‌طور عملیات‌های نظامی جدی مورد محک قرار گیرد و مشخص شود بهترین روش استفاده از آن چگونه است.

خود سربازان امریکا از این پهپاد استقبال کرده و امیدوار هستند یک ابزار برای افزایش توانایی‌ها و ایمنی بیشتر باشد.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.