سربازها در جنگ‌های آینده، مجهز به پهپادهای مسلح خواهند بود

0

درباره جنگ‌های آینده چه فکر می‌کنید؟ آیا مانند امروز سربازان تا بن دندان مسلح جان‌شان را به خطر می‌اندازند و به وسط میدان می‌روند؟ پیشرفت‌های هوش مصنوعی، روباتیک و به‌خصوص پهپادها چیز دیگری به ما می‌گوید.

اگر از آینده دور و جنگ ماشین‌ها و روبات‌ها با یکدیگر در زمین و فضا چشم‌پوشی کنیم؛ در آینده نزدیک سربازان جای خود را به پهپادهای مجهز به اسلحه و موشک و نارنجک می‌دهند و فقط از راه دور سعی می‌کنند این پهپادها را به سوی اهداف و مواضع دشمن هدایت و دستور تیراندازی بدهند. حداقل؛ پهپاد TIKAD ساخته شده توسط استارتاپ Duke Robotics این تصویر را برایمان ترسیم می‌کند.

TIKAD یک پهپاد بزرگ هیکل است که می‌تواند به اسلحه‌های نظامی مجهز شود و سربازان از راه دور آن را هدایت و به سوی اهدافی تیراندازی و شلیک انجام بدهند. این پهپاد نظامی برخلاف مدل‌های پیشین؛ سبک‌تر و سریع‌تر است و اجازه می‌دهد نقاطی از راه دور مورد هدف قرار بگیرند یا در دوردست‌ها با دشمن درگیر شوند. این پهپاد مجهز به یک دوربین بسیار دقیق و محلی برای سوار کردن اسلحه است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

سربازان می‌توانند از کیلومترها دورتر این پهپاد را هدایت کنند و با ردگیری و تعقیب هدف، اسلحه را روی آن تنظیم کرده و دستور شلیک بدهند. نسل جدید پهپادهای نظامی می‌توانند ماموریت‌های بسیار دور و چندین ساعته بروند و نیازی به پایگاه زمینی برای نشستن و برخاستن و تجهیز ندارند. این پهپادها در جنگ‌های شهری و جنگ‌های غیرکلاسیک مانند جنگ‌هایی که در افغانستان، سوریه و عراق انجام می‌شود؛ بسیار کاربردی هستند چون در این جنگ‌ها گاهی اوقات دشمن پنهان شده و از ابزارهای نامتعارفی استفاده می‌کند. پهپادی مانند TIKAD می‌تواند ضمن حفظ جان سربازارن؛ عملیات‌های شناسایی را انجام دهد و هدف را از بین ببرد.

پیش‌بینی می‌شود در آینده بازار روبات‌ها و پهپادهای نظامی بسیار رشد کند. کارشناسان می‌گویند این بازار در سال ۲۰۱۷ به ارزش ده میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.