ارتش ایالات متحده در حال توسعه هدست واقعیت افزوده‌ای برای سربازان است

0

ارتش امریکا در حال کار روی صفحه‌نمایش HUD واقعیت افزوده‌ای است که بتواند اطلاعاتی را به طور بی‌درنگ به سربازان نمایش دهد. HUD 3.0 کیتی است که گیمرها در بازی‌های تیراندازی با آن آشنا هستند و می‌تواند اطلاعاتی را پیش چشم سربازان قرار دهد.

ایده این است که همیشه یک صفحه‌نمایش کوچک در گوشه‌ای از چشم سربازان قرار داشته باشد و اطلاعاتی مانند موقعیت جغرافیایی خود سرباز، موقعیت جغرافیایی دشمن، اطلاعات ناوبری و هر نوع اطلاعات دیگر مفید را نمایش دهد.

براساس گزارشی که سایت پاپیولار مکانیکس منتشر کرده است؛ این سیستم طوری طراحی شده است که به سربازان در هیاهوی جنگ، اهداف و مسیرهای حرکت را نشان دهد و برنامه بعدی نبرد را متذکر شود.

HUD 3.0 پس از استفاده خلبان‌های هواپیماهای جنگنده از صفحه‌نمایش‌های heads-up طراحی شده است. در دهه ۱۹۷۰ استفاده از این صفحه‌نمایش‌ها برای نمایش دادن اطلاعاتی مانند ارتفاع، سرعت، رادار و حتا نوع سلاح‌ها و بمب‌های متصل به جنگنده‌های جت رواج یافته است.

خلبان‌ها همیشه در حالی که چشمان‌شان مواظب آسمان و اهداف بوده است؛ اطلاعات مورد نیاز را روی یک صفحه‌نمایش کوچک مشاهده کردند.

چالش‌هایی که باید حل شوند

سیستم HUD 3.0 اطلاعات را به صورت غیرقابل‌ نفوذی به سربازان نشان می‌دهد. یعنی دیگر سربازان نمی‌توانند این اطلاعات را مشاهده کنند. طبق گزارش‌های منتشر شده، این سیستم می‌تواند برخی نیازهای سربازان مانند نقشه‌خوانی یا حمل قطب‌نما را رفع کند و موقعیت دیگر سربازان خودی را گزارش می‌دهد تا سربازان در نبرها سریع‌تر حرکت کرده و واکنش نشان بدهند.

برای اولین بار نیست که ارتش ایالات متحده می‌خواهد از سیستم‌های HUD استفاده کند. در مورد قبلی، سیستم HUD 1.0 به نام Enhanced Night Vision Goggles III شناخته می‌شد که شامل یک عینک دید در شب بودند و به سربازان کمک می‌کردند بهتر شلیک کنند و سوژه‌های خود را با دقت بالاتری هدف قرار دهند.

ارتش از نسخه HUD 1.0 تا HUD 3.0 جهش بزرگی در فناوری‌های آن‌ها به وجود آورده است ولی هنوز چند چالش برای استفاده از سیستم HUD 3.0 وجود دارد که ارتش در حال غلبه بر آن‌ها است.

یکی از این چالش‌ها، نمایش اطلاعات مختصر و مفید صحیح به سربازان است. نمایش انبوهی از اطلاعات می‌تواند باعث سردرگمی و انحراف بیشتر سربازان شود. مشکل بعدی این است که صفحه‌نمایش HUD باید روی کلاه سربازان قرار گرفته و ثابت شود به‌طوری‌که در جنگ‌ها و نبردهای سخت بتواند مقاومت کند و کنده نشود یا با راحتی از کار نیفتد.

چندین شرکت دارند با ارتش ایالات متحده برای ساخت این هدست‌های واقعیت افزوده همکاری می‌کنند ولی در گزارش‌ها ازشان نامی دیده نمی‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.