به‌زودی نسخه بتای بازی موبایل واقعیت افزوده Minecraft Earth عرضه می‌شود؛ بازی به سبک پوکمون‌گو ولی جذاب‌تر از مایکروسافت

0

بازی Minecraft Earth یک نسخه موبایل کاملا واقعیت افزوده (AR) از بازی‌های سبک ماینکرافت است که به‌زودی توسط مایکروسافت در نسخه بتا عرضه می‌شود.

کاربران با نصب این بازی روی گوشی‌های موبایل می‌توانند انواع ساختمان‌ها، آیتم‌ها و شخصیت‌های ماینکرافت را به دنیای واقعی پیرامون خود اضافه کنند. این بازی برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید عرضه خواهد شد.

اولین اخبار بازی Minecraft Earth حدود دو ماه پیش با انتشار یک تریلر از سوی توسعه‌دهنده Mojang سر زبان‌ها افتاد. اکنون یک تریلر کامل‌تر و طولانی‌تر درباره این بازی منتشر شده است و وبلاگ رسمی مایکروسافت می‌گوید به‌زودی و در همین ماه برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه می‌شود.

ظاهرا بازی موبایل AR ماینکرافت ارث بسیار مشابه بازی معروف پوکمون است. شما باید آیتم‌ها و عناصری را در دنیای واقعی یافته و به دارایی‌های خود اضافه کنید تا بتوانید اشکال جدیدی بسازید.

انواع بلوک‌ها و ساختمان‌های ماینکرافت، حیوانات و شخصیت‌ها در این بازی قابل مشاهده در محیط واقعی و در یک نقشه مکان‌یابی حقیقی هستند.

شما باید این آیتم‌ها به اصطلاح tappables را جمع‌آوری و بعد برای ساختمان‌سازی استفاده کنید. البته، باید به اندازه کافی tappables جمع‌آوری کرده باشید.

جذاب و همراه با تعامل‌های اجتماعی عجیب

برای ساخت این بازی از داده‌های OpensStreetMap استفاده شده تا برخی ماجراجویی‌های تصادفی درون دنیای واقعی قرار داده شود. به گفته مایکروسافت، این ماجراجویی‌ها می‌تواند شامل ماموریت‌هایی برای مبارزه یا تعامل با هیولاها باشد.

گزارش برخی خبرنگارانی که موفق به انجام بازی Minecraft Earth شدند؛ خبر از یک بازی بسیار جذاب واقعیت افزوده می‌دهد؛ به‌خصوص اگر بتوانید به طور دسته جمعی و با دیگران بازی کنید.

شما می‌توانید ساختمان خودتان را در دنیای واقعی بسازید در حالی که به طور آنی ببینید دیگران دارند چه ساختمان و بلوکی می‌سازند. همین موضوع، کمک می‌کند با همدیگر یک ساختمان را ساخته و تکمیل کنید.

می‌توانید آجرهای نفر کناری خود را بدزدید و از آن‌ها برای ساختمان‌سازی خودتان استفاده کنید. بنابراین؛ برخلاف بسیاری از بازی‌های گروهی مجبور هستید کنار فردی بنشینید که می‌خواهید آجرها یا دیگر المان‌های ساختمان‌سازی او را به سرقت ببرید.

مایکروسافت می‌خواهد ابتدا یک نسخه بتا از این بازی عرضه کند و بعد نسخه نهایی منتشر خواهد شد. به گفته مایکروسافت، همه کاربران در سراسر جهان نمی‌توانند به نسخه بتا دسترسی داشته باشند و برای تعداد محدودی عرضه می‌شود.

اما این شانس را دارید در سایت رسمی این بازی رجیستر کنید تا نسخه بتای آن حدود دو هفته دیگر به دست‌تان برسد. در اینجا هم می‌توانید اطلاعات تکمیلی، تریلرها و چیزهای دیگری درباره Minecraft Earth پیدا کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.