دو کاربر با استفاده از یک باگ توییت ۳۵ هزار کارکتری پست کردند

0

همیشه کاربران توییتر درباره محدودیت کلمات یک توییت گلایه داشتند. توییتر اجازه نمی‌دهد هر توییت بیشتر از ۲۸۰ کاراکتر باشد.

اما دو کاربر آلمانی توانستند این مرز و محدودیت را دور بزنند و یک توییت ۳۵ هزار کاراکتری منتشر کنند. توییتی که سریعا از سوی توییتر پاک و حذف شد ولی برای چند ثانیه‌ای توانست این شبکه اجتماعی را به چالش بکشاند و آسیب‌پذیری آن را مشخص کند.

می‌توان محدودیت توییتر را حذف کرد

این دو کاربر آلمانی به نام‌های کاربری Timrasett و HackneyYT توانستند در قالب یک آدرس URL پیامی ۳۵ هزار کاراکتری ولی به صورت نامفهوم توییت کنند. آن‌ها با کشف یک آسیب‌پذیری در توییتر توانستند چنین پیامی را ارسال کنند و به مردم بفهمانند که می‌شود محدودیت توییتر را حذف کرد.

یک آسیب‌پذیری در توییتر اجازه می‌داد در قالب یک آدرس URL بعد از عبارت «/cc.» تعدادی کارکتر نامفهوم را پشت سر هم قرار داد. در توییت این دو کاربر آلمانی فرمت چنین کاری به خوبی مشخص شده است.

توییتر پس از این اتفاق؛ حساب‌های کاربری‌شان را مسدود کرد اما با عذرخواهی آن‌ها از توییتر؛ این حساب‌های کاربری مجددا پس از چند ساعت فعال شدند. کاربر HackneyYT در توییت جدیدی اظهار کرد که همچنان با کمک دوست خود سعی می‌کنند آسیب‌پذیری‌های بیشتری در توییتر پیدا کنند.

سخنگوی توییتر پس از این اتفاق؛ اعلام کرد آسیب‌پذیری موجود رفع شده است. طبق قوانین شبکه اجتماعی توییتر؛ بررسی و تست آسیب‌پذیری‌ روی آن ممنوع است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.