تصاویری از خانه‌های جنگلی با معماری A-frame که همه ما دوست‌ داریم برای یک بار زندگی در آن‌ها را تجربه کنیم

  • توسط میثاق محمدی‌زاده
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۶
  • ۲ دیدگاه

در فاصله سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۵ طراحی و معماری خانه‌های A-frame محبوبیت زیادی داشت. خانه‌هایی که بعدها در نقاشی‌های کودکان جاودانه شدند.

معماری A-frame یک طراحی مثلثی برای خانه‌های جنگلی و ویلایی در دل طبیعت است که امکان نزدیکی بیشتر با فضای بیرون از خانه را فراهم می‌کند.

سقف این خانه‌ها شیب‌دار است و غالبا از چوب ساخته می‌شوند. البته، در سال‌های اخیر سعی می‌شود از مصالحی ارزان‌تر و سبک‌تر مانند پلاستیک هم استفاده شود تا در نهایت وزن کمتری داشته باشند و نیاز به هزینه‌های نگه‌داری بالایی نباشد.

در خانه‌های A-frame می‌توانید از هر کجای خانه بیرون را نگاه کنید و از درختان، منظره‌های زیبای طبیعی در فصل‌های مختلف و سفیدی برف‌ها لذت ببرید. دلایل زیادی برای محبوبیت این خانه‌ها وجود دارد که باعث شده هنوز هم در میان مردم طرفدار داشته باشد.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

برای عکاسان بهترین مکان هستند. به‌خصوص در بالای سقف آن‌ها می‌توان بهترین منظره‌ها را شکار کرد. ساخت، نصب و فروش آن‌ها نیز ساده است. این خانه‌ها به نمادی از تعطیلات و استراحت تبدیل شدند و انگار حضور در آن‌ها آرامش‌بخش است.

با توجه به فرا رسیدن ایام کریسمس و تعطیلات سال نو میلادی؛ با هم تصاویری از این خانه‌های زیبا و رویایی می‌بینیم:

منبع

نظرات

  1. وای چه خونه های قشنگی. واقعا وسوسه انگیزه. آدم دلش میخواد کامل از این دنیای ماشینی و پر تلاطم کنده بشه و بره اینجا زندگی کنه و در آرامش مطلق بمیره.

  2. دلمان ضعف همی رفتندی….

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.