این کانسپت iPhone Flip همان گوشی تاشویی است که همه دوست داریم اپل بسازد + ویدئو

براساس طراحی آیفون ۱۲ اما با ویژگی‌های قابل انتظار از آیفون ۱۳ است

0

مدت‌ها است شایعاتی درباره iPhone Flip اپل می‌شنویم؛ گوشی تاشویی که گفته می‌شود اپل واقعا در حال کار روی آن است و ما جز اندک اطلاعات نشت شده و چند ثبت اختراع، چیز بیشتری نمی‌دانیم.

به‌ویژه، درباره طراحی این گوشی هیچ چشم‌انداز و تصور قوی نداریم و نمی‌شود حدس زد ظاهر این آیفون فلیپ تاشو چگونه است.

به همین دلیل، کانال یوتیوب ConceptsiPhone سعی کرده رندرهایی از یک آیفون فلیپ تاشو مورد انتظار کاربران را تهیه کند. شاید این iPhone Flip نزدیک‌ترین چیزی باشد که دوست داریم از اپل ببینیم؛ به‌ویژه اینکه طراحی نزدیک به آیفون ۱۲ و ویژگی‌هایی نزدیک به آیفون ۱۳ دارد.

در حال حاضر، سامسونگ Galaxy Z Flip 3 محبوب‌ترین گوشی تاشوی دنیا است. کانسپت آیفون فلیپ نیز تا حدود زیادی مشابه گلکسی زد فلیپ ۳ شده است و این می‌تواند کاملا طبیعی باشد؛ چون عمومی‌ترین و گسترده‌ترین گوشی تاشو در دسترس و با عملکرد و ویژگی‌ها چشم‌گیر است.

رندرهای ConceptsiPhone طراحی تا حدود قانع‌کننده‌ای دارد و باعث جذب کاربران می‌شود. اپل می‌تواند با ساخت و عرضه چنین گوشی تاشویی، وارد بازار جدید اسمارت‌فون‌ها شود و سریعا به رقیب جدی برای سامسونگ تبدیل گردد.

ظاهر آیفون فلیپ بیشتر شبیه به یک آیفون ۱۲ استاندارد است که به طور عمودی از وسط نصف شده و نوآوری خاصی ندارد. لبه‌های گوشی تخت شدند و به آن یک ظاهر منطقی و شیک می‌دهند.

در این رندرها چیزهای بیشتر نسبت به یک صفحه‌نمایش تاشو صرف وجود دارد. مهم‌تر از همه، تصویری از Touch ID در زیر نمایشگر را شاهد هستیم که شایعه شده بود در آیفون ۱۳ رونمایی می‌شود اما باز باید منتظر بمانیم و شاید به آیفون ۱۴ برسد.

این یکی از ویژگی‌هایی است که واقعا دوست داریم در آیفون‌های آینده، اعم از تاشو و غیرتاشو شاهد باشیم؛ چون این روزها همه با ماسک در بیرون از خانه ظاهر می‌شویم و Face ID مشکلاتی برای تشخیص چهره دارد. داشتن یک گزینه امنیتی بیومتریک می‌تواند جایگزین ایده‌آلی برای آن باشد.

برخی شایعات درباره تلاش اپل برای تشخیص چهره با ماسک توسط Face ID شنیده شده است اما ما نمی‌دانیم واقعا این فناوری به آیفون ۱۳ می‌رسد یا خیر!

یک بخش قابل توجه دیگر در رندرهای کانسپت iPhone Flip به کوچک شدن ناچ صفحه‌نمایش برمی‌گردد. این واقعا چیزی است که همه انتظار داریم در آیفون ۱۳ شاهدش باشیم و برای اولین بار از زمان معرفی ایفون X، یک صفحه‌نمایش در اندازه واقعی ولی بریدگی ناچ بسیار کوچک‌تر ببینیم.

در حالی‌که سنسورهای قدرتمند و کاربردی در بخش ناج آیفون‌های سری اخیر کار گذاشته شده است؛ ولی نسبتا بزرگ و کشیده است. کاربران دوست دارند اپل از فناوری‌های بهتری مانند دوربین زیر نمایشگر استفاده کند؛ چیزی که در گلکسی زد فلیپ ۳ از سوی سامسونگ رونمایی شد.

سایر ویژگی‌های کلیدی که در این آیفون فلیپ خیالی عرضه شده، یک صفحه‌نمایش ۱۲۰Hz ProMotion Liquid Retina XDR است که امیدواریم در آیفون ۱۳ یا حدقل آیفون ۱۳ پرو ببینیم و تراشه Apple M1 که یک تراشه درجه یک برای محصولاتی مانند مک‌بوک یا آیپد پرو ۲۰۲۱ است. شاید کمی خوش‌بینانه باشد که تصور کنیم یک آیفون تاشو با تراشه M1 عرضه شود ولی حداقل انتظار می‌رود که جدیدترین تراشه شری A اپل روی این گوشی کار شود.

شایعاتی منتشر شده است که اپل تا سال ۲۰۲۳ قصد معرفی یک گوشی تاشو را ندارد. بنابراین، این مدل آیفون فلیپ برای استانداردهای سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ خوب به نظر می‌رسد اما برای دو سال آینده، باید شاهد فناوری‌ها و طراحی آیفون بهتری باشیم و شاید یک آیفون بدون بریدگی ناچ!

با هم ویدئو کانسپت iPhone Flip از کانال یوتیوب ConceptsiPhone را مشاهده کنیم:

منبع tomsguide
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.