کانسپت MG Maze یک خودروی الکتریکی آینده‌نگرانه ماطبق سلیقه گیمرها است؛ بازی‌های ویدئویی خانگی خود را به داخل خودرو بیاورید

یک الهام‌گیری از بازی‌های ویدئویی که شاید روزی در واقعیت حرکت کند

0

استودیوی خلاق لندنی SAIC Design که مسئول طراحی خودروهای شرکت ام جی (MG) است؛ از یک خودروی الکتریکی مفهومی آینده‌نگرانه به نام «مِیز» (Maze) رونمایی کرده است.

این خودرو کاملا از صندلی‌ها و تجهیزات گیمینگ بازی‌های ویدئویی خانگی الهام‌گیری کرده است و می‌خواهد ایده راه‌اندازی بازی‌های خانگی در یک خودرو را رنگ واقعیت بدهد. طراحی این خودرو کاملا در دوران قرنطینه کرونا انجام شده است و دلایل آن نیز از همین قرنطینه و اهمیت بازی کردن و اکتشاف نشات گرفته است.

خود این استودیو می‌گوید هدف از طراحی کانسپت Maze، انتقال فضای کامل بازی‌های ویدئویی خانگی به درون یک خودرو است. شما در خانه یک صندلی مبله، کنسول بازی، دسته بازی و صفحه‌نمایش دارید و حالا قرار است در خودروی گیمینگ ام‌جی نیز دو صندلی جاذبه صفر (zero-gravity)، یک کنترلر به جای فرمان و رابط کاربری نسبتا پیچیده‌ای برای صفحه‌نمایش‌ها داشته باشید.

نمای بیرونی این خودروی الکتریکی مفهومی کاملا از فضای بازی‌ها، کیس‌ها و سیستم‌های مخصوص گیمینگ مدرن امروزی الهام‌گیری کرده است تا حتی اگر برنامه‌ای برای بازی کردن نداشتن باشید؛ با دیدن این خودرو و ظاهرش، شیفته بازی‌های ویدئویی شوید.

یک پوسته پلی‌کربنات با اجزای کامل گیمینگ مانند CPU و GPU، فن‌های خنک‌کننده، موتورهای برقی، باتری‌های قابل تعویض به سبک plug and play در این خودرو نصب شده است تا یک شکوه کامل را به نمایش بگذارد. سبک شیشه‌ها و نورپردازی درون خودرو نیز دقیقا یادآور کامپیوترهای مخصوص بازی است.

درب رانند از جلو و به صورت عمودی باز می‌شود؛ دقیقا مشابه درب هواپیمای جنگی تا فضای کمتری اشغال شود؛ هرچند بعید است چنین طرحی در فضای واقعی قابلیت پیاده‌سازی و استفاده داشته باشد. این درب که نقش سقف و شیشه‌ها را هم در خودرو ایفا کرده؛ از جنس پلی‌کربنات است.

فاصله چرخ‌ها با سپرهای جلو و عقب به کمترین میزان ممکن رسیده است تا طراحی ایرودینامیک داشته باشد ولی دماغه و پشت آن ساختاری پیچیده پیدا کرده است. رینگ‌ها هم ابعاد بسیار بزرگ و نامتعارفی دارند.

از آن‌جایی که قرار است این خودروی برق بهشت متحرک گیمرها باشد؛ تا دلتان بخواهد می‌توانید در آن نمادهای دیجیتالی پیدا کنید. نقشه‌های سه بعدی، اطلاعات ماموریت‌ها در بازی‌ها با پاداش‌های ویژه، نمایش امتیازها، وضعیت بازی‌ها و اطلاعات سرگرمی هیجان‌انگیز دیگری که می‌توانند شما را کاملا از دنیای واقعی جدا کنند.

فقط نباید انتظار داشته باشید این خودرو به این‌زودی‌ها وارد بازار شود. چون Maze فعلا فقط یک ایده مطالعاتی و طراحی زیبا است.

منبع topgear
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.