آینده خودران‌ها را در کانسپت الکتریکی Smart Pod بیوک تماشا کنید

بدنه شیشه‌ای شفاف از داخل کابین و صندلی‌های چند منظوره

0

بیوک با برجسته کردن زمان حال و آینده، در نمایشگاه خودرو گوانگژو از کانسپت جدید Smart Pod رونمایی کرد.

این خودروی مفهومی بر پایه پلتفرم الکتریکی Ultium جنرال موتورز و توسط استودیوی طراحی‌های پیشرفته امریکا (US Advanced Design Studio) طراحی شده و می‌خواهد تصویری از آینده خودروهای خودران کامل ارائه دهد.

در این خودرو، احتمالا، سرنشینان به همراه راننده از نوشیدن یک فنجان چای در حین تماشای زنده فوتبال روی صفحه‌نمایش بزرگ داشبورد لذت می‌برند تا اینکه بخواهند دائم کف پا را روی پدال گاز و ترمز بکشند.

استفاده از نوع شیشه گران‌قیمت، یک عنصر اساسی در طراحی خودروی Smart Pod است. این شیشه تقریبا از بیرون مات ولی در داخل کابین خودرو شفاف است و سراسر بدنه خودرو را تشکیل می‌دهد.

ما انتظار داشتیم که شیشه داخلی Smart Pod شامل نوعی پوشش واقعیت افزوده باشد اما شرکت بیوک می‌گوید این ویژگی را روی صفحه‌نمایش ۵۰ اینچ ال‌ای‌دی ریتنا ارائه کرده است. شیشه این خودرو در داخل کابین کاملا شفاف و بدون دستکاری برای اهداف دیگر باقی مانده است و ارتباطی پانوراما با محیط طبیعی در فضای باز ایجاد می‌کند.

بیوک از طریق رابط‌هایی مانند پوشش گیاهان روی داشبورد یا پوست درختان کفپوش سعی کرده این ارتباط و هماهنگی با طبیعت را درون خودرو بیشتر کند. مسافران نشسته روی صندلی‌های Smart Pod می‌توانند از مناظر بیرون لذت ببرند یا به خواب بروند و اجازه دهند ستاره‌های چشمک‌زن یا آسمان آبی آن‌ها را به خوابی عمیق ببرند.

در طول اوقات بیداری، صندلی‌ها مفهوم خود را از دست می‌دهند و قابل تبدیل به میزهای متغیر هستند تا در کنار نمایشگرهای جمع‌شونده چند حالته و سیستم صوتی با قابلیت حذف نویز، همگی کمک کنند مسافران بتوانند آزادانه هر کاری در کابین خودرو انجام دهند. این نمایشگر عریض برای نمایش اطلاعات و سرگرمی استفاده می‌شود ولی می‌تواند به حالت عمودی برای اتصال به دستگاه‌های تلفن همراه و نمایش هر چیزی از جمله آخرین قسمت‌های سریال‌ها و فیلم‌های مورد علاقه روی نتفلیکس را نمایش دهد.

سیستم اطلاعات و سرگرمی بزرگ‌تر در این ماشین نیز به دستیار صوتی و کنترل صدا مجهز است و می‌تواند حرکات چشم را ردیابی کند تا به عنوان یک رابط انسان و ماشین (HMI) استفاده شوند.

خودران Smart Pod از درب‌های کشویی ون مانند استفاده می‌کند و دارای مجموعه کاملی از حسگرهای رانندگی (هنوز نامشخص)، نورپردازی میکرو LED به جای چراغ‌های جلو و عقب سنتی و امکانات رفاعی مدرن دیگری است.

منبع newatlas
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.