کادیلاک و کانسپت InnerSpace: کوپه‌های اسپرت، آینده باشکوه عصر خودران‌ها را رقم خواهند زد؟

تمرکز بیشتر بر طراحی داخل کابین و ایجاد ارتباط میان خودران با راحتی بیشتر

0

کادیلاک در نمایشگاه CES 2022 خودروی مفهومی و دیجیتالی کاملا نسل جدید خود به نام InnerSpace را رونمایی کرد. کادیلاک با این خودروی کوپه می‌خواهد نشان بدهد چگونه فناوری رانندگی مستقل و خودران منجر به ایجاد یک اتاق تئاتر شخصی دنج در هر خودرو می‌شود.

ما اغلب فکر می‌کنیم خودروهای کوپه در عصر خودران‌ها طول عمر زیادی دارند ولی به نظر می‌رسد کابین این خودروها دارد یک اتاق نشیمن و راحتی با یک چیدمان صمیمی چهار نفره پیدا می‌کنند یا اینکه در نهایت پیکربندی مینی‌بوسی راحت‌تر از سواری‌ها دارند.

در خودران‌های کامل آینده، در حالی‌که روح خودرو در حال رانندگی و مراقبت از جاده است؛ طبیعی است که مزیت‌های هیجان‌انگیز رانندگی با یک کوپه اسپرت مدرن کاملا از بین بروند و مردم تصور کنند که کویه‌ها به دایناسورهای فراموش شده تبدیل شوند.

اما خودران InnerSpace کادیلاک می‌گوید: «نه چندان سریع» و نشان می‌دهد چگونه طراحی اسپرت و فضای داخلی کابین با دو صندلی می‌تواند دنیای خودران‌ها را بیشتر از گذشته به یکدیگر متصل و جذاب کند.

کادیلاک این کانسپت را به قایق‌های تندروی کلاسیک توصیف می‌کند و در حالی‌که مانند قایق‌ها، تبدیل‌پذیر نیست اما از یک سقف شیشه‌ای پانوراما سود می‌برد که به سمت کناره‌های خودرو می‌پیچد تا راهی برای ارتباط با بیرون باشد. طراحی InnerSpace به گونه‌ای است که راحت‌تر از کوپه‌های کنونی می‌توان در آن نشست یا پیاده شد.

ارتفاع بسیار کم InnerSpace و انحناهای بلند و انتهای کشیده آن، بهترین سوژه برای مطالعه طراحی‌های آینده خودروهای کوپه است اما تمرکز کادیلاک کاملا بر داخل کابین معطوف شده است؛ جایی که یک صفحه‌نمایش LED خمیده نسبتا بزرگ و چشم‌گیر کار شده و صندلی‌ها بسیار راحت و شبیه به یک نشست دو نفره عاشقانه هستند.

مسافران می‌توانند روی این صفحه‌نمایش بزرگ پانورامیک انواع اپلیکیشن‌ها و محتواهای واقعیت افزوده، سرگرمی و تناسب اندام را اجرا کرده؛ در حالی‌که به پلتفرم نرم‌افزاری GM’s Ultifi کادیلاک متصل است و به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد تم‌ها و گزینه‌های بیشتری را اضافه کرده و شخصی‌سازی کنند.

سایبان‌های پانوراما در طرفین این خودرو باعث می‌شوند که مسافران کاملا در محتوای دیجیتالی غرق نشوند و از محیط بیرون غافل نمانند و بتوانند با محیط اطراف ارتباط برقرار کنند.

شما درون یک سالن لوکس متحرک نشسته‌اید

می‌توان وضعیت صندلی‌های InnerSpace را تغییر داد و آن‌ها را پهن‌تر کرد تا هم راحت‌تر باشند و هم مسافران نزدیکی بیشتری به هم داشته و فاصله‌ها از بین بروند. در داخل کابین از بهترین مواد و فناوری‌ها استفاده شده است تا مسافران کاملا حس نشستن در یک سالن لوکس و متحرک را داشته باشند. برای درب‌های ورودی از فناوری‌های بیومتریک استفاده شده است و در سراسر خودرو شاهد ردپاهایی از هوش مصنوعی هستیم.

موقعیت بسیار پایین و کم ارتفاع این خودروی مفهومی با استفاده و چینش باتری‌های غیرمتمرکز و ماژولار Ultium به دست آمده است. این طرز چیدمان باعث افزایش فضای داخلی شده است. لاستیک‌های Goodyear با فناوری SoundComfort باعث کاهش صدا در حین حرکت شده تا مسافران یک سواری کاملا آرام و بی‌صدا را تجربه کنند. یک حسگر ردیابی تایر دیجیتالی Sightline نیز نصب شده است تا اطلاعاتی مانند فشار، دما و بار لاستیگ را گزارش کند.

خودروی مفهومی InnerSpace بخشی از چیزی است که کادیلاک Halo Concept Porfolio می‌نامد و با کانسپت‌های PersonalSpace و SocialSpace در نمایشگاه CES سال گذشته آغاز شد. خودروهای سری Halo می‌خواهند چشم‌اندازی از یک دهه آینده را ترسیم کنند.

منبع newatlas
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.