اولین خودروی تمام الکتریکی کادیلاک به نام Lyriq سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود

کادیلاک رسما وارد بازی خودروهای تمام الکتریکی شده و طرح‌های بلندپروازانه‌ای برای یک دهه آینده دارد

0

مدت‌ها است خودروسازی جنرال‌موتورز وعده ارائه یک خودروی تمام الکتریکی با برندی جدید را می‌دهد. به نظر می‌رسد خودروی Cadillac Lyriq که در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود؛ شروع بازی کادیلاک در تمام الکتریکی‌ها است.

روز سه‌شنبه، جنرال موتورز از یک کراس‌اوور تمام برقی از برند کادیلاک رونمایی کرد. خودروی Lyriq اولین محصول جنرال موتورز با فناوری باتری Ultium است.

خودروی کادیلاک Lyriq از یک باتری لیتیوم یون ۱۰۰ کیلووات ساعت سود می‌برد و می‌تواند مسافتی بیش از ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) با یک بار شارژ کامل بپیماید. این باتری از شارژر عادی ۱۹ کیلوواتی و شارژر سریع و مستقیم ۱۵۰ کیلوواتی پشتیبانی می‌کند.

داشبورد این خودرو دارای یک صفحه‌نمایش ۳۳ اینچی خمیده LED است. این صفحه‌نمایش به طور یکپارچه در داشبورد خودرو نصب شده و از پشت فرمان تا صندلی کمک راننده گسترش پیدا می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین نمایشگرهایی است که تا کنون در یک خودروی لوکس شاهد هستیم.

کادیلاک می‌گوید در این خودرو از فناوری Super Cruise استفاده شده که اولین فناوری دستیار رانندگی بدون دست و سازگار با رانندگی در جاده است. نمی‌توان گفت این فناوری کادیلاک می‌خواهد با خودروهایی مانند تسلا رقابت کند ولی احتمالا گزینه‌های جذابی برای تجربه کردن دارد. Super Cruise هنوز یک فناوری خودران کامل نیست ولی حرف‌هایی برای گفتن در بازار خواهد داشت؛ به‌ویژه وقتی نسخه‌های بعدی آن عرضه شوند.

برنامه بلندپروازانه کادیلاک برای خودروهای تمام برقی

بنا به گفته کادیلاک، خودروی Lyriq در دو مدل محور عقب و سیستم چهار چرخ ساخته خواهد شد. باتری Ultium این خودرو در بخش پایینی نصب شده تا وزن آن به طور مساوی تقسیم شود. هنوز مشخصات فنی موتور خودروی Lyriq اعلام نشده است.

طراحی این خودرو، براساس تصاویر رسمی که منتشر شده، از یک زبان طراحی جدید بهره برده و در بسیاری از بخش‌ها مانند جلوپنجره‌ها، المان‌های نورپردازی، ورودی‌ها هوا و سپرها طراحی منحصربه‌فردی دارد.

خودروی EV جدید برند کادیلاک با قیمت ۵۹ هزار دلار در اواخر سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود. عرضه خودروی Lyriq شروع بازی برای برند کادیلاک و جنرال موتورز خواهد بود. این شرکت اعلام کرده است یک دهه فرصت نیاز است تا از خودروهای دیزلی به سوی خودروهای تمام برقی حرکت کنند. شاید ده سال دیگر، کادیلاک هیچ خودروی غیربرقی برای فروش نداشته باشد.

کادیلاک در مقایسه با برندهایی مانند ولوو، بی‌ام‌و، تسلا و برندهای لوکس بازار، کمی دیرتر به سوی خودروهای برقی رفت اما طرح‌های بلندپروازانه‌ای دارد و می‌خواهد با بزرگ‌ترین برندهای این بازار رقابت کند.


منبع thenextweb
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.