لکسوس از اولین خودروی مفهومی تمام الکتریکی خود پرده‌برداری کرد: به زیبایی تمام، به مدرنی آینده (گالری عکس)

0

لکسوس می‌خواهد در ماه آینده از اولین خودروی برقی خود به طور رسمی رونمایی کند. به همین دلیل، این خودروساز در نمایشگاه اتومبیل توکیو از یک خودروی مفهومی تمام الکتریکی به نام LF-30 پرده‌برداری کرد.

به نظر می‌رسد LF-30 رویای آینده لکسوس تویوتا است و همه ایده‌هایی که می‌تواند یا نمی‌تواند در یک خودروی مدرن آینده بگنجاند را در این خودرو گرد آورده است. فناوری‌هایی مانند ژست‌های حرکتی، واقعیت افزوده، فناوری‌های خودران، موتورهای درون چرخی و حتی قابلیت‌های پهپادی.

خودروی مفهومی LF-30 یک کوپه بسیار شیک و زیبا است. طراحی این خودرو هم عجیب و هم تحسین‌برانگیز است. با یک طراحی صاف و یک دست روبرو نیستیم و هم در بدنه بیرون و هم در بدنه درون برآمدگی‌ها و تورفتگی‌هایی هست که هریک معنا و مفهوم خاصی دارند.

چهار صندلی دارد ولی صندلی راننده و سرنشین جلو بسیار متفاوت بوده و همانند صندلی‌های کابین خلبانان هواپیما هستند. انواع نمایشگرها و صفحه‌های لمسی پیش روی آن‌ها است و به گفته شرکت لکسوس از فناوری سود می‌برند که شبیه به ماهیچه مصنوعی است و متناسب با فرم بدن سرنشین شکل می‌گیرند.

یک شیشه یک دست و بزرگ از ابتدا تا انتخای خودرو کشیده شده است. لکسوس می‌گوید می‌توان از این شیشه به عنوان یک نمایشگر اطلاعات هم استفاده کرد و سرنشین‌های خودرو با آن تعامل داشته باشند. تماشای فیلم و سریال، وب‌گردی، نمایش نقشه‌ها و مسیرها، ناوبری خودرو و هر چیزی دیگری روی این صفحه‌نمایش سقفی بزرگ مسیر است.

سرنشین‌های پشتی خودروی LF-30 حسابی از این نمایشگر لمسی استفاده برده و به گفته لکسوس دارای یک دستیار هوشمند SkyGate هستند. راننده و مسافران از طریق ژست‌های حرکتی یا دستورات صوتی با دستیار SkyGate ارتباط برقرار کنند و دمای هوای داخل کابین، صدای ضبط، تنظیمات رانندگی خودکار، موقعیت‌یابی و حتی پیشنهادات سرگرمی را مدیریت کنند.

افزون بر این، سرنشین‌های خودروی تمام الکتریکی لکسوس می‌توانند شیشه‌ها را به دلخواه خود کاملا مات یا شفاف کنند تا میزان نور ورودی به داخل خودرو را خودشان تنظیم کرده باشند.

دست پر لکسوس برای آینده

تمام مواد استفاده شده در ساخت بدنه و تجهیزات داخل این خودرو از مواد بازیافتی و پایدار در طبیعت است. نمای بیرونی خودرو یک نورپردازی کامل دارد و از هر سو به آن نگاه کنید؛ جلوه‌ای خارق‌العاده خواهد داشت.

لکسوس می‌گوید LF-30 یک خودران است ولی هنوز اطلاعات زیادی درباره این ویژگی بروز نداده است. به یک باتری ۱۱۰ کیلوواتی (۱۰ کیلو وات بزرگ‌تر از باتری‌های تسلا) مجهز شده است که انرژی مورد نیاز برای پیمودن مسافتی ۵۰۰ کیلومتری (۳۱۰ مایلی) را فراهم می‌کند.

شتاب این خودروی از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۳.۸ ثانیه می‌رسد که البته با یک انرژی ۴۰۰ وات بیرونی تست شده است. این خودرو می‌تواند Lexus Airporter تویوتا باشد و همان‌طور که لکسوس می‌گوید یک دستگاه با فناوری‌های پهپادی برای پشتیبانی از خودروها باشد.

اگرچه تویوتا و لکسوس دیرتر از رقبا برنامه‌های خود برای خودروهای الکتریکی مدرن آینده را اعلام کردند ولی به نظر می‌رسد عقب نیستند و با یک محصول کاملا پیشرفته و آینده‌نگرانه وارد بازار خواهد شد.

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از خودروی مفهومی تمام الکتریکی LF-30 لکسوس مشاهده کنید:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.