مرسدس بنز با این خودروی الکتریکی مفهومی کل دنیا را شوکه و صنعت خودروسازی را دگرگون کرد (گالری عکس)

0

اگرچه خودروی مفهومی جدید مرسدس بنز، همه را به یاد خودروی تاریخی و بسیار قدیمی این شرکت می‌اندازد ولی کاملا یک خودروی الکتریکی مدرن و انقلابی است که می‌تواند صنعت خودروسازی را دگرگون کند.

این خودرو با نام Vision Mercedes Simplex اواخر هفته گذشته میلادی در نمایشگاه Motor Show فرانکفورت ۲۰۱۹ رونمایی شد. خودرویی که یک بازطراحی و مدرن‌سازی شده خودروی مسابقه‌ای معروف ۳۵ PS همین شرکت در سال ۱۹۰۱ است.

یک پیام و هدف مرسدس بنز از طراحی این خودرو می‌تواند این باشد که به همه یادآوری کند چه شرکتی پیشگام صنعت خودروسازی بوده است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

مرسدس بنز در کنار چندین خودروی الکتریکی مفهومی با طراحی رایج و معمول (از جمله خودروی مفهومی Vision EQS که باز هفته پیش معرفی شد)؛ ترجیح داده یک خودروی کاملا متفاوت و الهام‌گرفته از نسخه اصلی بسازد.

طبیعی است که شاهد جایگزین شدن رادیاتوری با طراحی مدرن و زیبا به رنگ رُز گلد به جای رادیاتور قدیمی خودروهای دهه ۱۹۰۰ باشیم یا اینکه تصویری شبیه به صفحه‌نمایش لمسی جایگزین داشبوردهای مشبک قدیمی شود تا هرچه بیشتر تفاوت‌های یک طراحی دیجیتالی نمایان شوند.

کابین داخلی خودروی «ویژن مرسدس سیمپلکس» طراحی کاملا مینیمالیستی دارد تا رویایی‌ترین حالت را برای راننده بسازد و واقعا به شعار «ساده برای رانندگی) وفادار باشد. درون این کابین فقط چند نمایشگر کوچک تعبیه شده است که به گفته خود شرکت مرسدس بنز برای نمایش یک سری اطلاعات مربوط به رانندگی هستند.

هم‌زیستی جسمی بین تاریخ و آینده

خودروی الکتریکی مفهومی جدید شرکت آلمانی می‌تواند سرعتی ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و فقط گنجایش دو سرنشین را دارد. سیستم چرخ‌ها و قوای محرکه این خودرو بسیار مدرن و احتمالا برقی هستند تا در عین سادگی بتوانند بدنه خودرو را به پیش برانند.

در این خودرو از درب ورودی یا شیشه جلو خبری نیست و فقط یک سری لامپ‌های باریک به‌صورت افقی در قسمت عقب جاسازی شده‌ است و کیفی چرمی به‌جای صندوق عقب، انتهای خودرو را تزیین می‌کند.

بعید است واقعا مرسدس بنز چنین خودرویی را روانه خیابان‌ها و جاده‌ها کند. شاید با یک پیش‌ثبت‌نام چند نمونه برای خریداران خاص بزند و تولید انبوه نداشته باشد. مشخص است مرسدس بنز با طراحی و نمایش این خودرو بیشتر در پی اهداف برندسازی و برقراری ارتباط میان گذشته و آینده است.

«گوردون وگنر»، مدیر ارشد طراحی مرسدس بنز، معتقد است: «فقط برندی در مقیاس مرسدس بنز قدرت دارد و می‌تواند هم‌زیستی جسمی بین تاریخ و آینده را به‌همراه داشته باشد.»

بهتر است بیشتر از اینکه دنبال مشخصات فنی این خودرو باشیم؛ تصاویری از طراحی بسیار زیبای آن ببینیم:

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.