تماشا کنید: رنو خودروی مفهومی و شناوری معرفی کرد که آینده نزدیک این صنعت را نشان می‌دهد

1

شرکت رنو خودروی شناور و مفهومی به نام «The Float» معرفی کرد که شاید دورنمایی از خودروهای آینده باشد.

همه دوست داریم تصوری از خودروهای آینده داشته باشیم و بدانیم چه شکلی هستند و چگونه کار می‌کنند. صنعت خودروسازی در سال‌های اخیر به دنبال ساخت خودروهایی خودران، برقی و متصل بوده اما خودروی مفهومی جدید رنو؛ یک رویکرد جدید دیگری دارد.

خودروی «The Float» که حاصل طراحی Yunchen Cai، دانشجوی کارشناسی ارشد معماری در مسابقه طراحی DesignJunction 2017 رنو است؛ یک خودروی شناور و حبابی شکل است که از فناوری Maglev به جای چرخ استفاده می‌کند.

در فناوری Maglev دیگر از چرخ استفاده نمی‌شود و خودرو با کمی فاصله از سطح زمین و شناور در هوا حرکت می‌کند و متکی به نیروی الکترومغناطیسی است. خودروهای Maglev سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با خودروهای چرخی دارند. این نوع خودروها برای مسیرهای ویژه طراحی شده‌اند و در خیابان و بزرگ‌راه‌ها قابل استفاده نیستند. تسلا هم خودروهایی با فناوری Maglev برای استفاده از طرح Hyperloop طراحی کرده است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

خودروی «The Float» ظاهری شیشه‌ای با صندلی‌های نقره‌ای دارد و از یک طراحی شناور سود می‌برد تا به راحتی در هر جهتی تغییر مسیر بدهد. این خودرو می‌تواند چند تکه بشود و برحسب نیاز و استفاده تکه‌های دیگر بدان متصل شوند. در واقع، بدنه اصلی خودرو برای یک یا دو سرنشین است و یک کمربند مغناطیسی در اطراف بدنه است که اجازه می‌دهد بخش‌های دیگر به بدنه اصلی متصل شوند. تکه‌های اضافه نیز برای اضافه شدن سرنشینان بیشتر به خودرو هستند.

آیا واقعا در آینده سوار چنین خودروهایی می‌شویم و خودروی مفهومی «The Float» رنو آینده‌ای نزدیک را نشان می‌دهد؟ در زیر می‌توانید ویدیوی معرفی این خودرو را مشاهده کنید:

   
1 نظر
  1. عادل می گوید

    سلام
    احتمالا در جریان هستید، قطارهای ماگلو هم موجود هست …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.