خودروی مفهومی «رنو سوئیت شماره ۴» با بازآفرینی یک خودروی کلاسیک معرفی شد

به مناسبت شصت امین سالگرد عرضه خودروی رنو 4L

0

شرکت رنو به مناسبت شصتمین سالگرد عرضه خودروی رنو ۴، با همکاری یک طراح فرانسوی به نام «متیو له‌هانور» (Mathieu Lehanneur)، نسخه خاصی از این رنو را بازآفرینی کرده است.

خودروی مفهومی Renault SUITE N°۴ که امروز معرفی شد؛ بسیار شبیه به یک هتل سوئیت عشایری است و در اوج زیبایی و ظرافت خلق شده است.

«آرنو بلونی»، مدیر بازاریابی جهانی برند رنو می‌گوید: «ما از متیو له‌هانور خواستیم یک خودروی مفهومی بسازد که دیدگاه ما نسبت به خودروی ۴L را به اشتراک می‌گذارد. محصول نهایی فوق‌العاده است و شامل همه چیزهایی می‌شود که این برند از طریق برنامه استرانژیک Renaulution برای دستیابی به آن‌ها در نظر گرفته است؛ ساخت خودروهایی مدرن و کاملا نوآورانه که احساسات را برانگیخته می‌کنند.»

«متیو له‌هانور» تحت تاثیر دنیای موازی خودروها و معماری اقدام به طراحی «رنو سوئیت شماره ۴» کرده است و بهترین ادای احترام به خودروی کلاسیک رنو ۴L است. این خودروی مفهومی در کمال سادگی، خالصی و بی آلایشی ساخته شده است ولی در عین حال کارایی و خودانگیختگی را در اولویت قرار می‌دهد.

«متیو له‌هانور» هم می‌گوید: «خواستم خودروی رنو SUITE N°۴ دری به سوی گونه جدیدی از موبیلیتی باشد که مردم را وادار به تجربیات تازه‌ای می‌کند. من خواستم دنیای ماشین‌ها و معماری را با هم ادغام کنم تا یک سوئیت هتل در فضای باز ایجاد شود؛ حتی بهتر از سوئیت‌های قصر مانندی که سراغ دارید. ماشین دقیقا جایی است که دوست دارید باشید؛ در کنار دریا، وسط یک مزرعه، رانندگی در شهری که همیشه آرزویش را داشتید.»

بخش جلویی رنو سوئیت شماره ۴ دقیقا دارای همان چراغ‌ها، خطوط و نیم‌رخ نمادین رنو است. جلو بدنه خودرو از آلومینیوم جلا داده شده ساخته می‌شود تا کاملا تمیز و صاف و سیقلی باشد. بعد این بدنه با سه لایه رنگ پوشیده شده است که تا حدود زیادی شبیه به سیمان می‌شود؛ ماده‌ای که در معماری مدرن امروزی زیاد استفاده می‌شود.

رنو SUITE N°۴ از یک پیشرانه الکتریکی سود می‌برد و در بخش پشتی کاملا متفاوت از رنوی کلاسیک ۴L است. در این بخش از پنجره‌های پلی‌کربناتی استفاده شده است تا نور به اندازه کافی وارد کابین شود. سقف خودرو به پنل‌های خورشیدی شفاف مجهز است تا ضمن نورگیری کابین، باتری ماشین نیز شارژ شود.

در داخل کابین، عمدتا از ماده پارچه استفاده شده تا فضایی صمیمی و گرم ساخته شود. صندلی‌های جلو و داشبورد از جنس مخمل هستند و روکش صندلی‌های عقب نیز از پارچه ضخیم راه راه و پرزداری است. یک روکش از پارچه طبیعی نیز در صندوق عقب می‌بینیم و اینکه یک دراور چوبی کشویی در آن نصب شده است.

رنو می‌گوید تمام مواد به کار رفته در این خودرو متعلق به برندهای لوکس و با کیفیت پاریسی هستند. به گفته رنو، این خودرو در نمایشگاه Maison & Objet رونمایی رسمی شده و در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد. رنو فعلا نمی‌خواهد این خودرو را به تولید انبوه برساند و قرار است پس از این نمایشگاه، در ماه نوامبر به آتلیه رنو برود که یک نمایشگاه و کلکسیون خودروهای این برند است.

منبع carmag remonews
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.