خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

رونمایی از طراحی نسل بعدی خودروهای چینی جیلی

0

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد.

خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های داخلی و بیرونی به همراه بهبود تجربه بصری سود می‌برد.

طراحی این خودرو مبتنی بر فلسفه طراحی «Expanding Cosmos» است و از قرار در خودروهای آینده شاهد المان‌های مختلفی از آن خواهیم بود. جیلی در این طراحی از پدیده‌های آسمانی مانند سحابی‌های درخشان و با شکوه الهام‌گیری کرده است.

یکی از ویژگی‌های طراحی خودروی کانسپت جدید جیلی، گل‌گیرهای نورانی است. رنگ این گل‌گیرها در زمانی که خودرو پارک یا در حال حرکت است با زمانی که در حال شارژ است؛ متفاوت خواهد بود. نور درون کابین خودرو نیز با نور بیرونی هماهنگی و تطابق دارد تا به گفته خود جیلی «احساس سرعت و تجربه رانندگی جدیدی» به کاربران بدهد.

در داخل کابین جیلی ویژن استاربرست با یک تجربه بصری بی‌حدوحصر در جلو داشبورد، پنل درها، کنسول مرکزی و صندلی‌ها روبرو هستیم. صندلی‌ها کاملا جاباز و راحت طراحی شدند و جلوپنجره عریض مشاهده می‌کنیم. دو نمایشگر بزرگ دیجیتال استفاده شده است که برای ارائه اطلاعات به راننده و سیستم سرگرمی هستند.

یک کنسول سراسری معلق هم در مان صندلی‌ها مشاهده می‌شود.  این کنسول در سمت راننده میزبان اهرم دنده خوش‌فرمی است که روی آن خطوطی رنگی برای نشان دادن وضعیت گیربکس تعبیه شده است. جیلی ویژن استاربرست دارای ۴ صندلی است.

ورودی‌های هوا در دو طرف به شکل مثلث و حجیم طراحی شدند و با چراغ‌های LED در روز روشنایی خاصی دارند. نمای عقب این خودرو شبیه به اتومبیل‌های فرمول یک است: شیب زیاد شیشه، چراغ‌های با شکل خاص، دیفیوزر سپر و چراغ سوم ترمز. همین‌طور دو چراغ بوم رنگی و باریک در طرفین سپر عقب دیده می‌شود.

آن‌طور که خود شرکت جیلی هم تاکید کرده است؛ نباید انتظار داشته باشید در آینده چنین خودرویی ساخته و به صورت تجاری وارد بازار شود؛ بلکه این خودروساز چینی می‌خواهد از هریک از المان‌های مدرن و آینده‌نگرانه آن در طراحی خودروهای نسل بعدی خود استفاده کند. با هم تصاویر دیگری از خودروی Vision Starburst جیلی مشاهده می‌کنیم:

منبع Motorauthority
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.