این مینی ون الکتریکی مفهومی پورشه طراحی مینیمالیستی و کاملا آینده‌نگرانه دارد

صندلی راننده در وسط خودرو نصب شده تا در حالت خودران بتواند روبروی مسافران بنشیند

0

کاهش نمایشگاه‌های خودرو برگزار شده در سال ۲۰۲۰، بهترین فرصت برای خودروسازها بود که روی طراحی خودروهای آینده تمرکز کنند و نمونه‌های اولیه مفهومی بسازند؛ اگرچه آن‌ها را علنی رونمایی نکرده باشند.

یکی از این خودروهای مفهومی ولی غیرعلنی، خودروی Renndienst نرم و ابریشمی پورشه است. یک خودروی الکتریکی مینی ون مدرن که از خودروی مسابقه‌ای پورشه VW T1 الگوبرداری کرده است.

این مینی ون یک طراحی بسیار جذاب و چالش‌برانگیز دارد. وقتی از دور به آن نگاه می‌کنیم؛ انگار یک خودروی مفهومی فولکس‌واگن است که نشان پورشه و چند نشانه ورزشی دیگر روی بدنه آن خورده است.

در ابتدا و براساس شایعات منتشر شده، تصور می‌شد این خودرو یک مقیاس ۱:۱ دارد ولی اکنون مشخص شده از مقیاسی ۱:۲:۳ برخوردار است.

یکی از نکات جالب طراحی این خودرو، این است که صندلی راننده در وسط خودرو قرار گرفته و در ردیف دوم خودرو ۲ نفر و در ردیف سوم هم ۳ صندلی برای سرنشین‌ها تعبیه شده است تا جمعا ۶ نفر گنجایش داشته باشد. این طراحی بیشتر شبیه به طراحی خودروی مک‌لارن F1 است.

صندلی راننده این مینی ون قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه‌ای دارد تا وقتی خودرو در وضعیت خودران قرار گرفت؛ راننده بتواند روبروی مسافران بنشیند.

درب‌های عقب و جلو به طور کامل کشویی هستند تا مسافران به سادگی سوار شوند؛ اگرچه شاهد شیشه‌های عقبی کناری در آن هستیم.

طراحی مینی ون Renndienst بسیار آینده‌نگرانه و بدون لبه است. در بدنه بیرونی این خودرو هیچ‌گونه لبه و خطوطی مشاهده نمی‌شود و کاملا صاف و منحنی است. یک طراحی برای دنیای آینده و چشم‌اندازی برای خودروهایی که فرداها وارد بازار می‌شوند.

این طراحی مینیمالیستی دارای اسپویلر سقف شیشه‌ای است و دوربین‌های جانبی کوچک و برآمدگی‌های کوتاهی در کنار چراغ‌های بسیار کوچک آن مشاهده می‌شود.

کابین داخل خودروی Renndienst ترکیبی از دیجیتال و آنالوگ است. کلیدهای این خودرو به گونه‌ای طراحی شدند که راننده کاملا توجه‌اش به جاده باشد و نیازی به گشتن دنبال کلید یا مشاهده کلیدها نداشته باشد. دو نمایشگر بزرگ در دو طرف فرمان راننده نصب شده است و سیستم اطلاعات راننده نیز به طور سنتی پشت فرمان قرار گرفته است.

هنوز اطلاعات کاملی از مشخصات فنی این مینی ون در دسترس نیست و هنوز تا تجاری‌سازی و عرضه به بازار راهی دراز در پیش دارد.

منبع newatlas
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.