این خودروی مفهومی بوگاتی هر دو حس کلاسیک و مدرن را با هم دارد (گالری عکس)

0

بوگاتی Gangloff پلی زیباشناختی بین خودروهای بوگاهی دهه ۱۹۳۰ (به طور خاص بوگاتی Type 57) و خودروهای بوگاتی پس از تصاحب توسط فولکس‌واگن است.

وقتی این خودرو را تماشا می‌کنید؛ حسی به شما می‌گوید ترکیب سبک طراحی «ژان بوگاتی»، پسر بنیان‌گذار شرکت بوگاتی و «جوزف کابان»، طراح سبک خودروهای ویرون است.

همه مشخصات و ویژگی‌های روح بوگاتی در آن حفظ و زنده شده است. نمای بیرونی آن فوق‌العاده شیک، مدرن و انعطاف‌پذیر است. وقتی از کناره‌ها به آن نگاه کنید؛ انگار خود بوگاتی Type 57 است.

گلگیرهای سپر جلو و عقب دارای منحنی‌های اغراق‌آمیزی هستند که دقیقا از خودروهای زیبای دهه ۳۰ این شرکت قرض گرفته شده‌اند اما وقتی خوب و با دقت به نماهای جلو و عقب بوگاتی Gangloff نگاه کنید؛ متوجه طراحی به‌روز و مدرن امروزی آن می‌شوید.

چراغ‌ها و ال‌ای‌دی‌ها، صندلی‌ها، رادیاتور جلو و همه عناصر نشان می‌دهند طراحی مدرنی دارد. این طراحی‌ها همگی با زبان طراحی خودروهای بوگاتی سازگاری و تطابق دارند و به همین خاطر است هر فردی با اولین نگاه متوجه می‌شود یک خودروی بوگاتی است.

در داخل کابین، صندلی‌های چرمی و فلزی که بسیار ارگانیک و آینده‌نگرانه هستند؛ باز هم حس ترکیب سبک‌های کلاسیک و معاصر را زنده می‌کنند. فقط نمای خارجی و بیرونی این خودرو زیبا نیست؛ بلکه درون کابین هم جذابیت‌های زیادی برای دیدن وجود دارد.

دارای یک داشبورد زیبا و مدرن هم هست که البته هنوز طراحی آنالوگ خود را حفظ کرده است. در این داشبورد از صفحه‌نمایش‌های لمسی، کامپیوترهای هوش مصنوعی، سیستم‌های سرگرمی و ناوبری رایج خودروهای سال ۲۰۲۰ خبری نیست.

همین داشبورد به آدم حس خوبی می‌دهد و دیگر مهم نیست چقدر به این فناوری‌ها و گجت‌ها نیاز داریم.

بوگاتی Gangloff کاملا یک خودروی شخصی و سفارشی است با مصرف بنزین زیاد. قطعا هر فردی از آن خوشش نمی‌آید و از آن سو عاشقانی خواهد داشت که جز او سوار هیچ خودروی دیگری نمی‌شوند.

با هم تصاویر بیشتری از این خودروی مفهومی که توسط Paul Breshke طراحی شده ولی مشخص نیست بوگاتی اصلا تصمیمی برای ساخت آن داشته باشد را ببینیم:

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.