خودروی مفهومی کمپینگ کوچک مرسدس EQT با آینده درخشان : کانسپت EQT مارکوپولو

0

مرسدس بنز در تلاش است تا خانواده خودرو‌های الکتریکی خود را در خط وانت کمپر مارکوپولو توسعه دهد. سال ۲۰۲۲ با یک ون کمپر مجهز EQV سروع شد و امسال را با کانسپت EQT مارکوپولو کاملاً جدید به پایان می‌رساند.

مینی کمپر مفهومی ظرفیت چهار نفر را دارد و می‌تواند فضای مناسب برای خواب آنها هم را فراهم کند، یک سالن غذاخوری سرپوشیده کامل ارائه می‌کند، غذا‌ها را در یک فضای گالی داخلی/خارج با دو اجاق آماده می‌کند و در عرض چند دقیقه به وضعیت معمول برگردد.

این یک ون منحصربه‌فرد و توانا است که به زودی به ماجراجویان محیط زیست راهی می‌دهد تا با انرژی الکتریکی خالص، از یک خانه کوچک کوهستانی دنج  لذت ببرند.

موتور آن محور جلو و بسته باتری ۴۵ کیلووات ساعتی با قیمت پایه ۴۹۰۰۰ یورو است. رانندگان می‌توانند باتری را از ۱۰ تا ۸۰ درصد در کمتر از ۳۸ دقیقه با استفاده از شارژر سریع DC شارژ کنند.

کانسپت EQT Marco Polo در نقش ون ماژولار/کمپر و روزمره راحت خواهد بود. مرسدس از همان ابتدا مشخص می‌کند که این کانسپت پیش نمایشی از یک ون کمپر است که در حال حاضر در حال توسعه است و به سمت تولید انبوه می‌رود. این شرکت قصد دارد نسخه تولیدی آن را در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ معرفی کند.

کانسپت مارکوپولو بر اساس نوع EQT شاسی بلند آینده است. مرسدس ابعاد وانت شاسی بلند را که به طور رسمی در سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد، ذکر نکرده است، اما شاسی معمولی EQT را با طول ۴۵۰ سانتی‌متر، عرض ۱۸۶ سانتی‌متر و ارتفاع ۱۸۲ سانتی‌متر دارد.

ارتفاع ون مفهومی را با یک سقف بازشو که اتاق سر ایستاده را در قسمت نشیمن کمپر باز می‌کند، افزایش می‌یابد. سقف همچنین دارای یک تخت فنری دیسکی ۱۹۷×۹۷ سانتی‌متری (۷۷.۵×۳۸ اینچی) است که برای خواب یک یا دو نفر آماده است.

در پایین، مرسدس یک چیدمان هوشمندانه کمپینگ را پیکربندی کرده است که از فضای کوچک حداکثر استفاده را می‌کند. قسمت ناهار خوری درسمت عقب ون است و با یک نیمکت طولی دو نفره سمت راننده در مقابل یک میز تاشو با ارتفاع قابل تنظیم به صورت الکتریکی شروع می‌شود. نیمکت دوم دو نفره به صورت عرضی در پشت صندلی سرنشین جلو قرار گرفته و یک چیدمان ناهارخوری L شکل دارد.

بخش داخلی خودروی کانسپت آشپزخانه اسپلیت دقیقاً پشت صندلی راننده قرار دارد و یک سینک کوچک با مخازن آب تازه و مغزن فاضلاب ۱۲ لیتری و یک جعبه یخچال ۱۶ لیتری ارائه می‌دهد. اجاق گاز القایی تک نقطه‌ای در یک کشو در زیر نیمکت سمت راننده تعبیه شده استو

مرسدس علاوه بر اجاق القایی با یک اجاق گاز تک‌شعله قابل حمل جداگانه دارد.

وقتی برای اولین بار طرح مفهومی EQT مارکوپولو دیده شد، این تصویر پیش آمد که مرسدس صندلی‌های سرنشینان عقب را حذف کرده تا فضایی برای کمپر سالن دنج خود باز کند. اما بالشتک‌های ناهارخوری سمت سرنشین در واقع به پشتی صندلی‌های عقب تاشو چسبانده شده‌اند. آن‌ها را در موقعیت سفر جمع کنید و کانسپت مارکوپولو قادر است چهار نفر را به کمپ برساند.

EQT Marco Polo همچنین فضای خواب چهار نفر را دارد. میز عقب را پایین بیاورید، چند کوسن اضافه کنید و یک تخت دوم دونفره بزرگتر با ابعاد ۲۰۰ x 115 سانتی‌متر (خواهید داشت. سیستم تیره کردن پنجره‌ها ، نیاز به پرده را از بین می‌برد و با فشار دادن یک دکمه شیشه‌های عقب را تیره می‌کند.

برخلاف وانت کمپر مارکوپولو کلاس V بزرگتر، کانسپت مارکوپولو دارای طراحی ماژژلار با تجهیزات کمپر کاملاً قابل جابجایی است. مرسدس می‌گوید دو نفر می‌توانند ماژول‌های کمپر را بیرون بکشند و EQT را به فرم MPV روزمره در حدود پنج دقیقه برگردانند.

این کانسپت حتی با سقف پاپ آپ زیر ۲ متر ارتفاع دارد و به راحتی قابل گذاشتن در گاراژ را دارد.

برای کسانی که نیازی به سقف پاپ آپ ندارند یا EQT با فاصله محوری کوتاه را ترجیح می‌دهند، مرسدس یک گزینه کمپر ساده‌تر EQT مارکوپولو را حتی زودتر ارائه می‌دهد.

مرسدس قیمتی را اعلام نکرده است اما تأکید دارد که ماژول مارکوپولو در آینده نزدیک برای سفارش در دسترس خواهد بود.

منبع: مرسدس بنز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.