سرانجام لکسوس خودروی تمام برقی خود را معرفی کرد: پیمایش ۴۰۰ کیلومتر در شهر با باتری ۵۴.۳ کیلوواتی

0

بیش از یک دهه است که شرکت خودروسازی لکسوس مشغول تولید محصولات هیبریدی است ولی به نظر می‌رسد این شرکت گام بزرگ خود برای عرضه خودرویی تمام الکتریکی را برداشته است.

لکسوس در سال‌های پیش، چندین مدل مفهومی از سری جدید UX خود نمایش داده بود ولی نهایتا در نمایشگاه گوانگ‌ ژو چین از مدل UX 300e به طور رسمی رونمایی کرد. یک SUV اندازه کوچک با طراحی و ظاهری کاملا جدید و متفاوت از خودروهای دیگر این شرکت که می‌خواهد رقیبی برای جگوار E-pace، ولوو XC40 و آئودی Q2 باشد.

خودروی تمام الکتریکی UX 300e چرخ‌های کوچک‌تری دارد که باعث می‌شود ارتفاع کمتری نسبت به خودروهای بنزینی داشته باشد. موتور برقی ۲۰۱ اسب بخاری با گشتاور ۳۰۰ نیوتن متری برای آن سوار شده است که نسبتا موتوری ضعیف نسبت به رقبا محسوب می‌شود. لکسوس به جبران، سیستمی به نام Drive Mode Select اضافه کرده است که برای شتاب‌گیری بیشتر خودرو استفاده می‌شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

برعکس، باتری ۵۴.۳ کیلووات ساعتی این خودرو می‌تواند مسافتی ۴۰۰ کیلومتری را پیمایش کند. با توجه به اینکه خودروی تمام برقی لکسوس برای مصارف درون شهری طراحی شده است؛ طی کردن مسافت ۴۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ باتری بسیار مناسب است.

لکسوس می‌گوید این باتری در مدت زمانی ۵۰ دقیقه‌ای به طور کامل شارژ می‌شود. با سوکت برق خانگی این مدت زمان به ۷ ساعت برای شارژ کامل می‌رسد. این باتری داخل کابین و در کف جاسازی شده است و طراحی جاساز آن طوری است که کمترین سنگینی و جاذبه زمین را به وجود می‌آورد. به همین دلیل، قدرت پیمایش ۴۰۰ کیلومتری دارد.

اپلیکیشن لکسوس

وزن کلی این خودرو نزدیک به ۱۹۰۰ کیلوگرم شده است که نسبتا برای یک SUV کوچک زیادی است. مهندسان تویوتا تغییراتی در طراحی موتور این خودرو نسبت به مدل‌های بنزینی شدند تا وزن زیاد UX 300e کنترل و مدیریت شده باشد.

کابین طوری عایق‌بندی شده است که هیچ‌گونه صدایی از موتور و گیربکس‌ها شنیده نمی‌شود. به این سیستم فعال حذف صدای مزاحم ASC گفته می‌شود.

لکسوس برای این خودروی پیشرفته خود یک اپلیکیشن هم ارائه خواهد داد که علاوه بر نمایش برخی مشخصات آنی و اطلاعات خودرو مانند میزان شارژ باتری یا مسافت طی شده و باقیمانده توسط خودرو، امکان کنترل برخی از امکانات خودرو مانند سیستم تهویه مطبوع را می‌دهد.

قرار است خودروی تمام برقی کراس‌اوور لکسوس UX 300e در سال ۲۰۲۰ وارد بازارهای چین و اروپا شود و اوایل سال ۲۰۲۱ در ژاپن عرضه می‌شود. هنوز درباره قیمت این خودرو اظهارنظری انجام نشده است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.