لکسوس RX 450e 2023 اولین خودروی تمام الکتریکی این خودروساز

0

لکسوس از مدل جدید خودروی تمام برقی RZ برای بازار جهانی رونمایی کرد. انتظار می‌رود؛ این مدل شالوده‌‌ و پایه خودروهای الکتریکی بعدی لکسوس را تشکیل دهد. هدف این است که تمامی محصولات لکسوس تا سال ۲۰۳۵ خودروهای الکتریکی باشند.

لکسوس RZ بر روی یک پل فرم جدید به نام e-TNGA طراحی شده. این پلتفرم برای اولین بار در دسامبر ۲۰۲۱ به نمایش گذاشته شد و آن  زمان تویوتا چندین مدل مفهومی بر اساس آن را رونمایی کرد،

این پلتفرم شامل یک سیستم فرمان با سیم، یک سیستم ۴ چرخ محرکه برقی و تاکید بر عملکرد آیرودینامیکی بالا است.

RZ همچنین شامل مجموعه کاملی از ویژگی‌های ایمنی پیشرفته از طریق Lexus Safety System + است.

لکسوس RZ از نظر اندازه بسیار شبیه به مدل لکسوس RX در حال حاضر در بازار است. این خودرو دارای سته باتری ۷۱.۴ کیلووات ساعتی و دو موتور (۱۵۰ کیلووات در محور جلو، ۸۰ کیلووات در عقب) برای سیستم چهار چرخ متحرک خواهد بود. انتظار می‌رود برد کل آن با شارژ کامل ۴۰۰ تا ۴۵۰ کیلومتر باشد.

بازار SUV‌های کوچک در بخش لوکس داغ است، بنابراین اولین مدل خودروی الکتریکی لکسوس وارد بازار پررقابتی خواهد شد.

لکسوس RZ از سنسورهایی برای کنترل نیروی محرکه جلو به عقب استفاده می‌کند و به هر موتور اجازه می‌دهد بین ۰ تا ۱۰۰ درصد بر اساس نیاز و دینامیک  کار کنند. این سیستم کنترل توزیع نیروی محرکه که سیستم Direct4 نامیده می‌شود، برای پایداری هندلینگ، کنترل کشش و دینامیک رانندگی طراحی شده است.

موتورها با یک eAxle جدید توسعه یافته روی محورها نصب می‌شوند که موتور، گیربکس و اینورتر قدرت را در یک واحد ادغام می‌کنند.

لکسوس همچنین یک سیستم فرمان جدید برای RZ طراحی کرده که با استفاده از آن در پیچ‌های تند دیگر نیازی کنترل فرمان به صورت دست روی دست نیست.

باتری‌های RZ در بخش زیرین جاسازی شده‌اند.

از نظر آیرودینامیک، RZ به گونه‌ای طراحی شده است که هوا را نه تنها از رویروی کاپوت، سقف و دم، بلکه از جوانب آینه‌های جانبی و از سراسر بدنه به پشت خودرو منتقل می‌کند.

لکسوس ضرایب درگ RZ را فاش نکرده است.

زمان شارژ باتری بسته به منطقه و منبع تغذیه متفاوت است. با این حال، قابلیت شارژ سریع در اکثر مناطق موجود خواهد بود و به لطف سیستم گرمایش و کنترل یکپارچه، RZ می‌تواند در کمتر از چهار ساعت شارژ شود.

لکسوس هنوز قیمت RZ جدید را تعیین نکرده. این مذب در اواخر سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.