تماشا کنید: عجیب‌ترین تکنیک درست کردن املت در جهان که به املت گردباد معروف است

0

در دنیای پرمخاطب فیلم‌های ویروسی یا Viral، طرز درست کردن غذاها همیشه محبوب بوده و طرفداران زیادی دارند. به‌ویژه، فیلم‌های مربوط به تهیه املت‌های مختلف در کشورهای گوناگون جهان به سرعت در سراسر اینترنت پخش شده و بازدیدهای چند میلیونی پیدا می‌کنند.

در این هفته، یک ویدیوی درست کردن املت در صدر پرمخاطب‌ترین فیلم‌های ویرال یوتیوب و رددیت قرار گرفته و باعث تعجب همگان می‌شود. در این ویدیو املت «گردباد» (Tornado) تهیه و برای مشتریان یک رستوران سرو می‌شود.

این املت گردباد در سئول کره جنوبی طبخ شده و شامل تخم‌مرغ همراه با برنج و سس مخصوص است. ویدیوی کامل طرز تهیه املت گردباد را می‌توانید در پایین این صفحه مشاهده کنید.

البته، این ویدیوی ۸ دقیقه‌ای به طور کامل طرز تهیه دو غذا را نشان می‌دهد که نخست املت گردباد و بعد غذای عجیب دیگری به نام white magma omurice است که باز هم با تخم‌مرغ و برنج و سس است.

اما چرا املت گردباد پرمخاطب شده است. خودتان باید به دقت این ویدیو را مشاهده کنید تا به جواب برسید ولی ما سعی می‌کنیم کمی توضیح بدهیم.

چگونه املت گردباد درست کنیم؟

طرز تهیه املت گردباد در نظر اول ساده است. تخم‌مرغ‌ها را شکسته و درون ظرفی به طور کامل هم زده تا مایع تخم‌مرغ یک دست شود. در ماهیتابه روغن ریخته و اجازه می‌دهد به شدت داغ شود. مقداری مایع تخم‌مرغ درون ماهیتابه ریخته تا شروع به سرخ شدن کند.

ولی این آشپز با چوب‌های غذاخوری مخصوص کشورهای آسیای شرقی شروع به شکل دادن تخم‌مرغ‌ها در ماهیتابه کرده و همزمان خود ماهیتابه را تکان می‌دهد. با حرکات دست سعی می‌کند مایع تخم‌مرغ‌ها را پیچ داده و ماهیتانه را در جهت عکس می‌چرخانه تا دقیقا شکلی شبیه به گردباد تشکیل شود.

همین‌طور که تخم‌مرغ‌ها در حال سرخ شدن هستند؛ این چرخش‌ها و پیچ‌های چوب‌های غذاخوری و ماهیتابه ادامه پیدا کرده تا همه مایع تخم‌مرغ شکل گردبادی به خود بگیرد. تازه مرحل سخت کار شروع می‌شود که جمع کردن این گردباد تخم‌مرغی و بیرون آوردن آن از ظرف ماهیتابه و قرار دادن روی کته برنج است.

در نهایت انگار یک گل پارچه‌ای با تخم‌مرغ‌ها درست شده و روی برنج‌ها قرار می‌گیرد. پس از سرد شدن؛ قطعا نحوه خوردن این املت هم دیدنی است. به قدری تخم‌مرغ‌ها سفت هستند که باید با قاشق و فشار زیاد تکه کنید و همراه سس و برنج میل بفرمایید.

غذای بعدی را هم این آشپز به شکلی عجیب‌تر درست می‌کند که فقط باید ویدیو را تماشا کرده و دو چشمی مواظب تخم‌مرغ‌های در حال سرخ شدن درون ماهیتابه باشید. در واقع، ایجاد تکنیک‌ها و حرکات دست و ماهیتابه بیشتر از خود غذا اهمیت دارند.

قیمت املت گردبادی حدود ۷.۴۰ دلار است. شاید ارزش دادن این همه پول را داشته باشد ولی به هر حال فعلا از این رستوران خیلی دور هستید و باید تلاش کنید خودتان این املت را درست کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.