تماشا کنید: آزمایش اولین پهپاد تاکسی خودران در شهر دبی

0

دبی برای استفاده از سرویس‌های حمل و نقلی بدون سرنشین تا سال ۲۰۳۰ خیز برداشته است. آزمایش اولین هواپیمای بدون سرنشین Volocopter نیز برای دستیابی به این هدف است.

دیروز؛ در شهر دبی؛ اولین پهپاد تاکسی خودران به نام Volocopter آزمایش شد و یک پرواز ۲۰۰ متری را با موفقیت به انجام رساند.

Volocopter یک AAT یا Autonomous Air Taxi است که ظرفیت دو سرنشین دارد و می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه در هوا پرواز کند. سرعت این پهپاد ۵۰ کیلومتر بر ساعت است ولی می‌تواند حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را نیز تجربه کند.

برای مصرف انرژی این پهپاد از ۹ باتری الکتریکی استفاده می‌شود و ۱۸ پره با هم حرکت می‌کنند تا بتوانند این هواپیما را از روی زمین بلند کنند. شارژ هر باتری حدود دو ساعت طول می‌کشد اما قرار است در مدل‌های نهایی این زمان کاهش پیدا کند. مجهز به صندوق‌های اضافی برای مواقع اضظراری است.

Volocopter را می‌توان با اپلیکیشن موبایل کنترل و هدایت کرد. با این اپلیکیشن موبایل می‌توان مسیر پرواز پهپاد را مشاهده یا برای رزرو پرواز اقدام کرد.

دولت امارات می‌گوید قرار است این تاکسی پرنده یک دوره آزمایشی ۵ ساله را طی کند و پرواز‌های بیشتری برای اطمینان از سلامتی و ایمنی آن انجام دهد. در این بازه؛ اداره حمل و نقل جاده‌ای دبی با مقامات کشوری، شهرداری و دیگر نهادهای مربوط برای اخذ مجوز فعالیت این پهپاد اقدام خواهد کرد. Volocopter توسط یک شرکت آلمانی ساخته و توسعه داده شده است و شرکت امریکایی JDA Aviation بر پروازها و ایمنی آن‌ها نظارت می‌کند.

دبی می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ حداقل یک چهارم ترددهای درون شهری خود را با خودروها و پهپادهای خودران انجام دهد. در زیر می‌توانید اولین آزمایش تاکسی پرنده  Volocopter را مشاهده کنید:


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.