دبی اولین شهر ۱۰۰ درصد بدون کاغذ جهان شد

شیخ حمدان: این آغاز سفری به سوی دیجیتالی کردن همه جنبه‌های زندگی است

0

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد امارات اعلام کرد که دبی اولین دولت ۱۰۰ دیجیتالی و بدون کاغذ در جهان است. این شهر با حذف استفاده از کاغذ توانسته، صرفه‌جویی ۱.۳ میلیارد درهمی (۳۵۰ میلیون دلار امریکا) و ۱۴ میلیون نفر ساعت کار داشته باشد.

در دولت دبی، همه تراکنش‌ها و رویه‌های داخلی و خارجی ۱۰۰ درصد دیجیتالی و بدون دخالت کاغذ صورت می‌گیرند و از یک پلتفرم خدمات جامع دولتی دیجیتالی برای مدیریت آن‌ها استفاده می‌شود.

شیخ حمدان روز شنبه و طی بیانیه‌ای، گفت: «دستیابی به این هدف، آغاز مرحله جدیدی در حرکت شهر دبی به سوی دیجیتالی کردن تمام جنبه‌های زندگی مردم است. سفری که ریشه در نوآوری، خلاقیت و تمرکز بر آینده دارد.»

او اشاره کرد این دستاورد، موقعیت دبی را به عنوان یک پایتخت دیجیتالی پیشرو در جهان و یک الگو در طراحی عملیات و خدمات دولتی که باعث افزایش رضایت مشتری می‌شود؛ تقویت می‌کند.

دولت‌های ایالات متحده، بریتانیا، اروپا و کانادا هم برنامه‌هایی را برای دیجیتالی کردن عملیات‌های دولتی در مقیاس بزرگ‌تر، شامل تمام رویه‌های دولتی و شناسایی شهروندان آغاز کردند ولی برخی از کارشناسان می‌گویند چنین رویکردهایی باعث آسیب‌پذیری بیشتر در برابر حملات سایبری می‌شود.

ولیعهد دبی می‌گوید دولت قصد دارد در ۵ دهه آینده، استراتژی‌های پیشرفته‌ای را برای ایجاد و تقویت زندگی دیجیتالی در این شهر اجرا کند. او گفت: «مرحله جدید سفر دیجیتالی دبی، دولت‌های آینده را قادر می‌سازد تا انتظارات ساکنان یک شهر هوشمند پر رونق را برآورده کنند و فرصت‌های جدیدی برای رفاه، توسعه پایدار و شادی آن‌ها فراهم سازند.»

استراتژی شهر دیجیتالی بدون کاغذ در دبی طی ۵ مرحله انجام شده است و در هر مرحله، گروهی متفاوت از نهادهای دولتی این شهر به طور کامل و ۱۰۰ درصدی دیجیتالی شده و کاغذ را از عملیات‌ها و رویه‌های خود حذف کردند.

منبع livemint
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.