«پلنا» Plana، تاکسی هوایی هیبریدی ۷ سرنشینه، رقیب تاکسی هوایی الکتریکی دیگر

0

استارت‌آپ کره‌ای Plana Aero، کار بر روی یک تاکسی هوایی هیبریدی-الکتریکی VTOL دوربرد جدید را آغاز کرده است که برای جابجایی هفت نفر در حدود۵۰۰ کیلومتر با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت به کار خواهد رفت.

پلنا به تازگی میلیون‌ها دلار برای رسیدن به این هدف جاه‌طلبانه سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده است – به طور دقیق حدود ۱۱.۸ میلیارد وون کره‌ای، که معادل ۸.۳ میلیون دلار آمریکا است و کل سرمایه‌گذاری شرکت را به ۱۰ میلیون دلار می‌رساند که برای پروژه‌های در این سطح اصلا مبلغ قابل ملاحظه‌ای نیست.

ماشین در رندر‌های مفهومی ظاهر نسبتاً منحصر به فردی دارد. بدنه بلند و نازک آن به بال اصلی فوقانی منتهی می‌شود و یک جفت پیش‌بال نازک به اندازه چاقو از پایین به سمت لوله اصلی به سمت جلو کشیده شده. سیستم پیشرانه آن پنج پره بزرگ دارد. طرح کلی در حالت شناور را شبیه به یک هگزاکوپتر می‌کند.

 

یک بدنه بزرگ و بلند یک خلبان و حداکثر شش مسافر را در خود جای می‌دهد.

به عنوان یک طراحی بزرگتر، هیبریدی، دوربرد و نسبتاً پر سرعت، این هواپیما به عنوان یک مینی بوس هوایی منطقه‌ای خوب به نظر می‌رسد.

بسیاری از شرکت‌های eVTOL برای  گواهینامه تجاری و ورود به خدمات سال ۲۰۲۴ را در نظر گرفته‌اند. نقشه راه پلنا ساخت یک هواپیمای نمایشی تا سال ۲۰۲۴ ساخته و یک ماشین کاملاً تأیید شده  تا سال ۲۰۲۸ است.

منبع: پلنا

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.