تماشا کنید: گشت‌زنی پلیس دبی در خیابان‌ها با هاوربایکی به سبک فیلم‌های جنگ ستارگان

0

پلیس دبی اعلام کرد به‌زودی ماموران این اداره از هاوربایک‌ها برای گشت‌زنی در خیابان‌های این شهر استفاده می‌کنند.

هفته گذشته؛ هاوربایک (موتور سیکلت پرنده) پلیس دبی در نمایشگاه جیتکس به نمایش عمومی درآمد. این هاوربایک به نام «Hoversurf Scorpions» بسیار شبیه هاوربایکی است که در فیلم‌های جنگ ستارگان شاهدش بودیم.

این موتورسیکلت الکتریکی می‌تواند تا ۵ متر از سطح زمین فاصله گرفته و به پرواز درآید. سرعت آن ۷۰ کیلومتر در ساعت است.

هاوربایک پلیس دبی می‌تواند بدون سرنشین هم پرواز کند. حداکثر مسافتی که طی می‌کند؛ ۶ کیلومتر یا در حدود ۲۵ دقیقه پرواز است. می‌تواند حداکثر ۳۰۰ کیلوگرم وزن اضافی را تحمل و با آن به پرواز درآید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

این هاوربایک را یک شرکت روسی سازنده پهپاد طراحی و تولید کرده است و برای فرار از ترافیک و  انجام ماموریت‌های اضطراری استفاده می‌شود. پلیس دبی با این هاوربایک می‌تواند سریعا به مقصد موردنظر برسد.

این هاوربایک به دوربین‌های متعددی مجهز شده است که می‌توانند رانندگان خلاف‌کار را شناسایی کنند. همچنین؛ این دوربین‌ها می‌توانند افراد مشکوک و بزهکار را با نرم‌افزارهای بیومتریک اسکن و تشخیص دهند.

پلیس دبی اعلام کرده است از این تجهیزات برای مناطق شلوغ و پر رفت‌وآمد یا توریستی دبی استفاده خواهند کرد تا اشیا و افراد مشکوک زیرنظر گرفته شوند.

کشور امارت و به‌ویژه مقامات شهر دبی روی تجهیزات نوآورانه و آینده‌محور سرمایه‌گذاری زیادی کردند و انتظار دارند تا چند سال دیگر؛ دبی را به یک شهر کاملا مدرن و هوشمند تبدیل کنند. چندی پیش نیز خبری درباره آزمایش اولین خودروی پرنده تاکسی در دبی منتشر کردیم.

در ویدیوی زیر می‌توانید با هاوربایک جدید پلیس دبی بیشتر آشنا شوید:

 

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.